Firmowa wizytówka – co powinno się na niej znaleźć?

Co powinno znaleźć się na wizytówce, teoretycznie wie każdy z nas. Nawet jeśli nie mamy własnych działalności, każdy z nas miał choć raz wizytówkę w ręce. Podczas jej tworzenia i planowania często jednak pojawia się obawa, że zapomnimy o czymś ważnym. Oto krótka check lista tego, co w wizytówce nie może się nie znaleźć. O czym warto pamiętać? Jak wybrać dobrą drukarnię? Sprawdźmy!

Firmowy logotyp i identyfikacja wizualna

Logo firmy i kolory, które ją reprezentują, powinny się znaleźć na każdej wizytówce firmowej. I choć o logotypie raczej nie zdarza się nikomu zapomnieć, niestety zdarza nam się nie pamiętać o tym, że czcionka oraz kolory firmowe na niej zawarte również powinny odzwierciedlać to, co znajduje się na naszej stronie internetowej i innych dokumentach firmowych. Czasem pod wpływem atrakcyjnego wzoru wizytówki zdarza nam się wybrać inny graficzny kierunek, ale wizerunek firmowy powinien być spójny – na każdym kanale.

Imię i nazwisko oraz dane kontaktowe

Imię i nazwisko, numer telefonu oraz mail to podstawa na każdej wizytówce firmowej. W końcu właśnie po to została ona stworzona – po to, żeby zostawić do siebie kontakt. Pamiętajmy o tym, zmieniając numer firmowy czy korzystając z innego maila, bo dzięki temu możemy stracić potencjalnego klienta, który do nas zadzwoni, na przykład po latach.

Gdzie mogę znaleźć Cię w internecie?

Telefon, mail to w dzisiejszych czasach nie wszystko. Na coraz większej liczbie wizytówek znajduje się adres do naszego konta na facebooku czy instagramie, adres naszej strony internetowej czy wizytówka na LinkedIN. Jeśli chcesz umieścić takie informacje na wizytówce, warto wybrać te kanały, na których naprawdę jesteśmy aktywni i chcemy pokazać je Klientowi. W innym przypadku taka informacja może wnieść więcej szkody niż pożytku.

Kod QR dla nowoczesnych

Kod QR z tyłu wizytówki może skrywać nasz katalog firmowy, ofertę czy jakiś wabik dla Klienta, który może skłonić go np. do zapisu na nasz newsletter czy złożenie zapytania. To świetny sposób na wyróżnienie wizytówki wśród innych i oszczędza czas np. na wysłania maila z ofertą Klientowi.

Drukarnia obok Twojego domu

Zanim złożysz zamówienie w drukarni, przyjdź do niej osobiście i porozmawiaj z drukarzem. Może udzielić Ci on wielu wskazówek, pokazać grubość wybranego papieru czy efekty różnych uszlachetnień. Dobrze w takim wypadku wybrać tę położoną blisko swojego zamieszkania czy siedziby firmy – np. blisko jest jedna drukarnia Praga Południe, bo jesteś z Warszawy.