Firma transportowa zgubiła Twoje rzeczy przy przeprowadzce? Radzimy co zrobić w tej sytuacji.

Digital Image by Sean LockeDigital Planet Designwww.digitalplanetdesign.com

Powierzenie firmie przeprowadzkowej transportu posiadanych dóbr może być przeżyciem nękającym nerwy. Wszystko, co posiadasz, zostanie załadowane na ciężarówkę i zniknie z pola widzenia. W międzyczasie wszystko, co możesz zrobić, to tylko mieć nadzieję i modlić się, aby ci, których zatrudniłeś, byli godni zaufania, odpowiedzialni i profesjonalni.

Zatrudniając specjalistów www.przeprowadzkakatowice.pl możesz mieć pewność, iż wszystkie bezpiecznie zostanie dostarczone do nowego domu. Niestety, nie wszystkie firmy działają w ten sposób. Nieuczciwi pracownicy mogą schować twoje rzeczy, a nieprofesjonalni i niezorganizowani pracownicy mogą zgubić twoje pudła. W zależności od przedmiotu, jego sentymentalnego znaczenia dla ciebie lub jego wartości pieniężnej, może to spowodować katastrofalne i stresujące doświadczenie. Niezależnie od tego, czy ostatnio się przeprowadzałeś, a przewoźnicy stracili część Twoich produktów, czy też po prostu szukasz informacji, jak zapobiegać utracie przedmiotów podczas przenoszenia, ten przewodnik powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat.

Dlaczego tak się dzieje?

Istnieje kilka różnych okoliczności, które mogą spowodować, że twoje mienie nigdy nie znajdzie się twoim nowym domu.

Zgubione rzeczy.

Pomoc drogowa HamburgBranża przeprowadzkowa to szybko rozwijająca się nisza. Często firmy przeprowadzkowe będą próbowały obsługiwać wiele przeprowadzek naraz, więc Twoje rzeczy mogą dzielić przestrzeń ciężarówek z przedmiotami z innej przeprowadzki. Może to prowadzić do zamieszania i niewłaściwego rozmieszczenia mienia – być może twoje zagubione pudełka zostały omyłkowo dostarczone do domu innego klienta. Przewoźnicy mogą również zostawić twoje rzeczy w starym domu, przeoczyć przedmioty ukryte za skrzyniami z innej przeprowadzki lub zgubić skrzynie podczas przenoszenia przesyłki z jednej ciężarówki na drugą.

Kradzież.

Utrata mienia może również być skutkiem kradzieży. Firmy przeprowadzkowe nie zawsze sprawdzają pracowników. Niektórzy mniej renomowani pracownicy faktycznie zatrudniają robotników pracujących w porze dziennej, co oznacza, że ci pracownicy nie są nawet wyszkolonymi profesjonalistami. W takiej sytuacji nie można mieć pewności, że nie włożą oni cennej biżuterii do swojej kieszeni. Ponieważ nie są zatrudnieni na stałe przez firmę i mogą nawet nie pracować dla nich już następnego dnia po twojej przeprowadzce, są bardzo małe szanse na ich złapanie i mają nie wiele do stracenia, jeśli w ogóle.

Co robić?

Jeśli cokolwiek zostało zgubione podczas przeprowadzki, musisz wykonać kilka czynności, aby to odzyskać. Jednak zanim zadzwonisz do firmy przeprowadzkowej z oskarżeniami o zagubione lub skradzione rzeczy, dokładnie przeszukaj wszystkie swoje pudełka. Nawet jeśli zrobiłeś skrupulatną inwentaryzację wszystkich swoich pudełek i ich zawartości, od czasu do czasu pudełka są błędnie etykietowane lub przedmioty są zapakowane w niewłaściwym pojemniku. Być może pudełko zostało umieszczone w niewłaściwym pokoju w twoim domu. Po otwarciu każdego pudełka i dokładnym przejrzeniu jego zawartości, wróć do swojego starego domu (jeśli jest to możliwe) i upewnij się, że nie zostało ono w tym miejscu. Jeśli jesteś dzierżawcą, zadzwoń do poprzedniego właściciela i poproś go o sprawdzenie swojego mieszkania. Dopiero później możesz wnieść skargę. Jeśli twoje rzeczy nie mogą zostać zlokalizowane, możesz ubiegać się o zwrot kosztów. Możesz to zrobić, zgłaszając roszczenie do firmy przeprowadzkowej.