Filmy wojenne w serwisach streamingowych – co obejrzeć?

II wojna światowa od dawna jest bogatym źródłem pomysłów i inspiracji dla twórców filmowych. Wszystkie serwisy streamingowe oferują filmy wojenne, ale jakie są najlepsze filmy z II wojny światowej, które tam znajdziesz i na które warto poświęcić czas? Spójrzmy na tę listę!

W tym artykule przedstawiamy listę najlepszych filmów o II wojnie światowej do obejrzenia w serwisach internetowych. Jeśli więc niedany hit kinowy taki jak https://zalukaj-ekino.pl/filmy/strefa-interesow/ sprawił, że chcesz głębiej zagłębić się w II wojnę światową, jest to dobre miejsce na rozpoczęcie.

Misja honorowa – 2019

Misja honorowa 2019 w reżyserii Davida Blaira opowiada o grupie polskich pilotów myśliwców. Przybywają do Wielkiej Brytanii podczas Bitwy o Anglię i dołączają do słynnego 303 Dywizjonu RAF-u.

Gdy widmo rządów nazistowskich zawisło nad Wielką Brytanią, wielu wyraziło poważne wątpliwości co do tego, jak długo izolowani Brytyjczycy będą w stanie nadal odpierać niemiecką potęgę militarną. Dla polskich bojowników egzystencja całego kraju była zagrożona. Wyposażeni w niemal przestarzałe samoloty Hurricane, walczyli dzielnie i zapisali się w historii.

Bękarty wojny – 2009

Ten film dla odmiany nie jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Film jest fikcyjną opowieścią o dwóch spiskach mających na celu zamach na przywódców niemieckiej machiny wojennej. Film wyreżyserowany przez Quentina Tarantino może pochwalić się gwiazdorską obsadą, w tym nazwiskami takimi jak Brad Pitt, czy Diane Kruger. Film zdobył osiem nominacji i jedną nagrodę w Oscarach 2010.

Pianista – 2002

Dramat biograficzny Romana Polańskiego z 2002 roku zdobył szerokie uznanie w momencie premiery. Zdobył trzy Oscary – w tym dla najlepszego aktora i najlepszego reżysera – oraz cztery kolejne nominacje. Pianista opowiada historię życia słynnego polsko-żydowskiego kompozytora i pianisty Władysława Szpilmana. Szpilman był popularny przed wybuchem wojny, ale w 1942 roku został deportowany do Treblinki, hitlerowskiego obozu zagłady.

Chłopiec w pasiastej piżamie – 2008

Chłopiec w pasiastej piżamie przenosi nas do wnętrza nazistowskich obozów zagłady. Bohaterami są dwaj ośmioletni chłopcy, Bruno i Szmuel. Bruno jest synem nazistowskiego strażnika, a Szmuel jest więźniem. Historia opowiada o ich rosnącej przyjaźni, ale co ważniejsze, pozwala spojrzeć na okropności, jakich doświadczyli ludzie będący w centrum tych wydarzeń.

Parszywa dwunastka – 1967

Na podstawie bestsellerowej książki E. M. Nathansona z 1965 r. pod tym samym tytułem, Parszywa dwunastka zdobyła cztery nominacje i jedną nagrodę w 1968 r. do Oscara.

Fabuła koncentruje się na grupie więźniów wybranych do misji samobójczej w północnej Francji przed D-Day. Ma imponującą obsadę, a główne role odgrywają Lee Marvin, Charles Bronson i Ernest Borgnine.

Pamiętaj, że lista filmów w serwisach streamingowych stale się rozwija, więc jeśli zauważysz w sieci inny film o II wojnie światowej, którego nie ma na naszej liście, daj nam znać w komentarzach.