Ferie od pracy? Tylko w Zakopanem!

Odpoczynek od pracy, upragniony urlop w środku zimy to najlepszy czas, aby poznać najbardziej znany i lubiany górski kurort w Polsce, Zakopane -położony zaledwie kilka kilometrów od słowackiej granicy! To urocze miejsce jest doskonałym miejscem dla wszystkich miłośników sportu, dzięki swojej bogatej bazie do wędrówek latem i szaleństw na nartach zimą.

zakopane biznes

Ponadto, oprócz obiektów na wolnym powietrzu, Zakopane słynie z drewnianych willi z końca XIX i początku XX wieku. Niektóre z nich mieszczą obecnie muzea, a inne służą jako hotele i pensjonaty.

Sprawdź, dlaczego ten piękny ośrodek jest idealny na następne ferie zimowe!

Spaceruj po Tatrach

Jeśli lubisz wędrówki, to jest to miejsce dla ciebie. Zakopane jest położone w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. 110 km na południe od Krakowa i 11 km od Słowacji, Zakopane leży u podnóża majestatycznych pasm górskich. Nic więc dziwnego, że miasto to stało się stolicą narciarską Polski i jednym z ulubionych miejsc wakacyjnych dla Polaków.

Ciesz się zapierającą dech w piersiach naturą

Jeśli wielkie górskie widoki nie zachęcają Cię do odwiedzenia tego miejsca dostatecznie, to reszta natury tego miejsca to zrobi! Istnieje wiele leśnych szlaków turystycznych chroniących ukryte wodospady i polany. Absolutnym obowiązkiem dla każdego znajdującego się tutaj turysty jest migoczące jezioro Morskie Oko – największe w Tatrach. By tam się dostać trzeba przejść się 2 godzinnym spacerem poprzez piękno tatrzańskich gór i dolin. Jeśli zastanawiasz się, czy warto, odpowiedź brzmi: jedno z najpiękniejszych jezior na świecie czeka na Ciebie. Na uwagę zasługuje fakt, że nawet doświadczeni podróżnicy przyrody są zachwyceni rozciągającym się stamtąd widokiem na Dolinę Pięciu Stawów.

Posmakuj pysznej kuchni

Możesz znaleźć Zakopane restauracje z tradycyjnymi, regionalnymi potrawami – na każdym kroku, w całym mieście. Czekają na Ciebie przysmaki takie jak:

  • moskole,

  • karpiele,

  • żury,

  • kołacze,

  • kwaśnice.

Restauracje w Zakopanem na ogół szanują swoją tradycję i serwują głównie specjały góralskie. Jedną z najsłynniejszych potraw tego regionu jest oscypek, spacerując po ulicach centrum miasta, natkniesz się na niezliczoną ilość stoisk, gdzie ser ten jest grillowany i sprzedawany.

Stań się częścią kultury Podhala

Miasto Zakopane leży w południowej Polsce, jest regionem nieco innym niż reszta kraju. Obecna tam kultura jest naprawdę czymś wyjątkowym, a nawet dialekt jest trudny do zrozumienia dla Polaków z północnych regionów. Elementy kultury góralskiej dostrzec można przede wszystkim w estetyce miasta, ponieważ wiele domów i budynków zbudowanych jest z drewna zdobionego dekoracyjnymi wizerunkami. Takie przykłady można znaleźć wśród wystaw sztuki ludowej w muzeach na terenie Zakopanego. Gdy usłyszysz tę radosną muzykę ludową w rustykalnych karczmach, rozsmakujesz się w polskiej kuchni i góralskich potrawach być może poczujesz, że zechcesz tam wracać każdego roku. Bo nigdzie indziej nie odpoczywa się właśnie tak, jak właśnie tutaj na Podhalu!