Etykieciarki automatyczne – poznaj je bliżej i dowiedz się, jak z nich skorzystać.

Etykieciarki automatyczne to urządzenia, które tak jak nazwa wskazuje automatycznie drukują i umieszczają etykiety na produktach delikatnych i wrażliwych na nacisk.

printer-1373258_960_720

Przydadzą Ci się, jeśli drukujesz:

  • wiele etykiet wysyłkowych,
  • etykiet dotyczących zawartości,
  • etykiet ze zmiennymi kodami kreskowymi,
  • etykiet z informacjami o produkcie lub grafiką

możesz śmiało skorzystać z aplikacji do drukowania etykiet, o których będzie mowa w tym artykule.

Budowa etykieciarek automatycznych

Najczęściej takie etykieciarki automatyczne składają się z trzech głównych części. Aparat drukujący, który akceptuje dane z komputera i drukuje dane na etykiecie za pomocą bezpośrednich metod termicznego lub termotransferowego jest pierwszym elementem tego urządzenia. Kolejnym jest aplikator etykiet, który dostarcza etykietę do produktu. Zwykle cylinder pneumatyczny lub elektryczny ze specjalnie zaprojektowaną wkładką do etykietowania rozciąga się, aby dotknąć (przylepić) stronę klejącą etykiety do produktu, ale istnieją różne inne sposoby nakładania etykiety, najlepiej zajrzeć na https://www.kert.pl/etykieciarki/etykieciarki-automatyczne/ by zorientować się w tym temacie jeszcze bardziej. W całej konstrukcji znajduje się też miejsce na element, który oddziela etykietę od podłoża i przewija etykietę po jej nałożeniu.

Kiedy i jak najbardziej przydają się etykieciarki automatyczne?

Aplikatory etykiet są nieocenione w szybkich środowiskach produkcyjnych i dystrybucyjnych, ponieważ eliminują koszty wcześniej wydrukowanych lub przestarzałych etykiet i zmniejszają koszty związane z ręcznym nakładaniem etykiet. Możesz nawet czytać, pisać, weryfikować i stosować znaczniki RFID w jednym płynnym procesie – co jest niesamowitą zaletą tego rozwiązania. Stawiając na taką opcję po prostu otrzymasz szybsze i bardziej precyzyjne etykietowanie swoich produktów. Jeśli nadal nie wierzysz w te wszystkie zalety, po prostu wejdź na stary dobry you tube i sprawdź wszystkie filmy związane z etykieciarkami automatycznymi i ich zaletami, które są związane z tymi aplikacjami- w ten sposób przekonasz się sam.

Etykieciarki automatyczne – znajdź indywidualne rozwiązanie

Aby skorzystać z ich możliwości jak najbardziej, szukaj firm które od dawna siedzą w tej branży i dają oferty związane z wieloma konfiguracjami, które działają we wszystkich typach środowisk. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj ten artykuł raz jeszcze, aby zrozumieć go jeszcze bardziej, następnie spisz wszystkie pytania, jakie nasuwają Ci się do głowy, aby wiedzieć o co zapytać w kontekście etykietowanie za pomocą takiego urządzenia. Następnie zadzwoń do firmy, do której odnośnik umieściliśmy nieco wyżej, aby pracujący w niej specjaliści mogli szczegółowo omówić Twoje zgłoszenie. Lub po prostu skorzystaj z ich strony kontaktowej. I sam przekonaj się jak wiele dobrego etykieciarki automatyczne mogą wnieść do twojego sposobu prowadzenia interesu, jaki posiadasz. Satysfakcja w pełni gwarantowana!