Jak efektywnie wyposażyć nową firmę w sprzęt komputerowy?

Gratulujemy założenia nowej firmy! Teraz prawdopodobnie zaczynasz teraz kupować sprzęt biurowy. Zakup sprzętu IT może kosztować ogromny kapitał. Kiedy zaczynasz lub rozwijasz swoją firmę, pieniądze są często ograniczone. Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie wydatków jest dzierżawa sprzętu IT zamiast kupowania, albo ewentualnie komputery poleasingowe czyli hybryda obu rozwiązań. Poniżej korzyści z leasingu biurowego sprzętu IT.

Korzyści finansowe

Brak dużych opłat z góry – pierwsza zaleta. Najbardziej oczywistą i główną zaletą leasingu jest to, że nie wiąże się to z żadną dużą opłatą z góry. Zamiast płacić setki tysięcy złotych naraz, możesz wynająć sprzęt za miesięczną opłatą.

Przewidywalne miesięczne wydatki. Możesz efektywniej zaplanować wydatki biznesowe i pomóc w efektywniejszym budżetowaniu. Elastyczne harmonogramy płatności są kolejną, ważną zaletą.

Firmy leasingowe zazwyczaj mają różne plany płatności i leasingu, które pozwalają ci znaleźć to, co najlepiej pasuje do twojej obecnej sytuacji biznesowej.

Regularne aktualizacje

Pełny zakup zasobów obniży twoją zdolność do ulepszania wyposażenia w częstym tempie. Leasing pozwala Twojej firmie częściej aktualizować do najnowocześniejszego sprzętu. Zwiększ przewagę konkurencyjną dzięki najnowszej technologii, lub wydajności. W ten sposób bardziej jesteś w stanie dotrzymać kroku większym konkurentom bez marnowania zasobów finansowych.

Ponieważ branża IT rozwija się i zmienia z dnia na dzień, sprzęt IT zwykle traci na wartości w bardzo szybkim tempie. Trudno też dokonać ponownej inwestycji z taką częstotliwością.

Zminimalizuj koszty:

  • konserwacji,
  • naprawy,
  • utylizacji.

Nie musisz poświęcać dużo czasu na konserwację lub naprawę urządzeń, ponieważ firma leasingowa zazwyczaj odpowiada za utrzymanie. Nie musisz się martwić o utylizację sprzętu, który jest przestarzały, ponieważ zwykle wiąże się to z kosztami utylizacji sprzętu elektrycznego.

Ogólnie rzecz biorąc, leasing sprzętu jest wykonalnym i skutecznym sposobem, który firmy (szczególnie na początku swojej biznesowej drogi) mogą zastosować, tak samo gdy są w fazie rozruchu lub wzrostu. Łączność biznesowa zapewnia najbardziej elastyczny plan leasingu sprzętu wraz z naszymi usługami konfiguracji infrastruktury IT, które najlepiej pomagają na tym etapie.

Prowadząc działalność gospodarczą, jedną z najważniejszych decyzji, które musisz podjąć, jest zakup lub dzierżawa sprzętu IT i sprzętu komputerowego. Zarówno zakup, jak i leasing sprzętu IT mają swoje zalety i wady, ale coraz więcej firm zaczyna polegać na leasingu sprzętu komputerowego i innych technologii. Leasing sprzętu, oprogramowania, licencji, gwarancji i robocizny można łatwiej zrealizować dzisiaj, czyli inaczej niż w przeszłości, kiedy było to większym wyzwaniem. Jest to również rozwiązanie wielce skalowalne, dzięki czemu możesz łatwo dodawać sprzęt w miarę rozwoju firmy i personelu. Dokładnie według potrzeb swojego rozwijającego się biznesu.