Dopasowane przenośniki transportowe do potrzeb produkcji – dlaczego warto?

W dzisiejszym artykule chcemy omówić najważniejsze zalety stosowania systemu przenośników w transporcie i przetwarzaniu żywności. W jaki sposób systemy przenośników usprawniają obsługę produktów i procesy przetwarzania żywności? Kiedy przenośniki są projektowane, konstruowane i instalowane zgodnie z przepisami dotyczącymi produkcji żywności, w rezultacie powstaje system transportowy, który jest:

  • bezpieczny,

  • higieniczny,

  • wydajny.

Spójrzmy na główne zalety stosowania systemów przenośników takich jak transportery rolkowe Primacon w przemyśle spożywczym.

Eliminacja lub zminimalizowanie pracy fizycznej

Przed systemami przenośników transport materiałów z jednego poziomu na drugi wymagał pracy ludzkiej, która była nie tylko mozolna, ale i powolna, co zmuszało firmy do wydawania dużych pieniędzy na koszty pracy. Dzięki odpowiedniemu systemowi przenośników producenci żywności mogą obniżyć koszty zatrudnienia, takie jak rekrutacja, wynagrodzenia, szkolenia, świadczenia i utrzymanie. Systemy przenośników umożliwiają automatyczny transport materiałów na duże odległości, które mogą znajdować się na różnych wysokościach. Przenośniki mogą służyć do transportu surowców z magazynu na linię produkcyjną, przenoszenia produktu do innych urządzeń magazynujących, przenoszenia gotowego produktu na linię pakowania lub transportu zapakowanych produktów do wysyłki.

Zmniejszone ryzyko wypadków

Zakłady spożywcze stają się bezpieczniejsze i bardziej produktywne dzięki odpowiedniemu systemowi przenośników. Zainstalowanie systemu przenośników oznacza, że ​​potrzeba mniej pracowników, a pracownicy, których masz, nie będą już musieli ręcznie przenosić ciężkich ładunków, co mogłoby prowadzić do obrażeń lub pęknięcia i uszkodzenia materiałów. Ponieważ przenośniki mają sterowanie prędkością, materiały są przemieszczane z optymalną prędkością, co zmniejsza straty materiału.

Wydajność i produktywność

Przenośniki pomagają zaoszczędzić czas, umożliwiając szybkie przenoszenie materiałów między wieloma poziomami. Materiały mogą poruszać się w różnych kierunkach, co jest przydatne, gdy materiały muszą być przemieszczane między przeciwnymi końcami zakładu przetwórczego. Ponieważ nowoczesne systemy przenośników eliminują ręczne rozładowywanie materiałów, nie ma również potrzeby tracenia czasu na monitorowanie rozładunków i pracowników.

Bezpieczeństwo żywności i standardy jakości

Istnieją pewne przenośniki, które są lepsze dla przemysłu spożywczego niż inne. Na przykład rurowe systemy przenośników zgrzebłowych zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o tym, aby były wolne od pyłu i zanieczyszczeń oraz do bezpiecznego i wydajnego przenoszenia materiałów spożywczych. Jeśli chodzi o żywność i napoje, niezwykle ważne jest, aby produkty i sprzęt do obsługi materiałów były łatwe w czyszczeniu i wolne od zanieczyszczeń.

Od małych i sproszkowanych materiałów po materiały sanitarne lub delikatne, systemy przenośników rurowych mogą przenosić prawie każdy materiał spożywczy. Taka konstrukcja ogranicza uszkodzenia do minimum i zapewnia higieniczne środowisko.

Polecamy:
Buty robocze – jeden z najważniejszych elementów stroju roboczego!