Do czego służy osuszacz powietrza?

old-1132104_960_720

Osuszacz powietrza to jeden ze sprzętów, który warto mieć w domu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele zalet ma korzystanie z takiego urządzenia i jak przekłada się to na bezpieczeństwo i zdrowie rodziny.

Dlaczego nadmierna wilgoć szkodzi zdrowiu?

W nadmiernie zawilgoconych pomieszczeniach pojawia się pleśń oraz grzyby. Niektóre z nich wytwarzają niezwykle szkodliwe dla ludzkiego organizmu mykotoksyny. Dostają się one do organizmu drogą oddechową lub pokarmową. Mykotoksyny powodują ostre i przewlekłe zatrucia, zapalenia zatok, oskrzeli, gardła i płuc. Powodują też bóle mięśni, stawów i głowy. Wywołują alergię wziewną, skórną oraz astmę. Odpowiadają też za mrowienie i drętwienie kończyn.

Zdarza się, że bytujące na ścianach grzyby i pleśnie powodują dysfunkcje nerek, martwicę wątroby, a nawet nowotwory złośliwe. Mogą być przyczyną zaburzeń w wydzielaniu hormonów prostaty, jajników czy trzustki. Toksyczne działanie pleśni i grzybów jest szczególnie groźne dla kobiet w ciąży oraz osób o osłabionej odporności.

Jak pozbyć się wilgoci?

Prawidłowa wilgotność powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych powinna wynosić 40-60%. Niestety nawet najlepszy środek grzybobójczy nie pomoże, jeśli w pomieszczeniu będzie wilgotność powyżej 60%. Warto wówczas zaopatrzyć się w osuszacz, który skutecznie rozwiąże problem w całym mieszkaniu. Nowoczesne osuszacze pokojowe, o których można przeczytać więcej na stronie http://www.osuszacze.watersmile.pl/osuszacze-pokojowe/, cechują się niewielkimi wymiarami oraz stylowym designem. Jednocześnie mają doskonałe parametry techniczne i świetny stosunek jakości do ceny.

Osuszacze pokojowe to urządzenia niezawodne i bardzo wydajne. Wyróżniają się cichą pracą oraz możliwością regulacji prędkości wentylatora. Każde urządzenie ma wbudowany precyzyjny higrostat, który reguluje odpowiednią wilgotność. Dzięki dotykowemu panelowi można w bardzo prosty sposób zaplanować pracę osuszacza. Do wyboru są trzy prędkości wentylatora, mające wpływ na wydajność pracy.