Digitalizacja firmowych dokumentów

Opóźnienie przejścia na cyfrowy obieg dokumentów w firmie może się odbić na jej wizerunku. Klienci często uznają takie działania za mało ekologiczne i nienowoczesne, a kontrahenci za nie dość wydajne. Z drugiej strony, nawet jeżeli posiadamy system cyfrowy, czasami zdarza się, że sporządzimy dokument na papierze, który potem trzeba odpowiednio przetworzyć i zaimportować. W obu przypadkach świetnie sprawdza się oprogramowanie OCR. Dlaczego jeszcze warto się nim zainteresować?

Digitalizacja dokumentów pozwala na błyskawiczne i dokładne przetwarzanie papierowych dokumentów do formy elektronicznej. Rozpoznaje on zapisane podczas skanowania dane, dzięki czemu dają się one dalej łatwo kopiować czy modyfikować. Możliwy jest także ich import do oprogramowania księgowego, ERP czy HR. Cyfrowy dostęp do dokumentów z dowolnego miejsca to też wielka wygoda dla pracowników, szczególnie tych operujących w terenie czy pracujących zdalnie.

Najważniejsze funkcje Infinite OCR

Wdrożenie systemu Infinite OCR pozwoli w ogromnym stopniu usprawnić codzienną pracę i zauważalnie obniżyć koszty obsługi dokumentów. Odpowiednie funkcje dbają bowiem o ich perfekcyjne rozpoznawanie, sortowanie, dekretację czy dystrybucję do odpowiednich pracowników bądź komórek naszej firmy. Przez 18 lat funkcjonowania systemu na rynku przetworzył on ponad 20 milionów stron z przeszło 90% skutecznością.

Tak wielka wydajność oprogramowania Infinite OCR i zaufanie klientów, którym niezmiennie się cieszy, to dowód na jego uniwersalność. Prostota obsługi łączy się z potężnymi możliwościami, odciążając nas w codziennych zadaniach. Wystarczy, że zeskanujemy dokument, a zostanie on odczytany, skatalogowany i zintegrowany z innymi systemami, którymi dysponujemy my, nasi klienci czy współpracujące z nami firmy. Wszystko to służy maksymalizacji wydajności i wyeliminowaniu potencjalnych błędów często nieuniknionych przy ręcznym przepisywaniu dokumentów.

Korzyści płynące z digitalizacji dokumentów w firmie

Wśród licznych korzyści, jakie daje oprogramowanie Infinite OCR, warto wymienić przyspieszenie dostępu do informacji – wśród zdigitalizowanych i skatalogowanych dokumentów dużo szybciej możemy znaleźć ten właściwy. Wprost przekłada się to na redukcję kosztów pracy i poprawę jej wydajności, gdyż mniej czasu spędzamy na zbędnych czynnościach. Podobnie działa to w przypadku innych działań takich jak przetwarzanie, odczyt czy wysyłka odpowiednich dokumentów. Redukcji ulega także liczba błędów wynikających z ręcznego przepisywania wszystkich danych.

Potężny i łatwy w obsłudze system Infinite OCR to rozwiązanie nieocenione w każdej nowoczesnej firmie. Jego zaawansowane funkcje ułatwiają utrzymanie porządku w dokumentach oraz ich wyszukiwanie czy obieg. Zdalny dostęp do bazy przekłada się też na wygodę i wydajność pracowników, prowadząc do zauważalnego obniżenia kosztów. Co szczególnie istotne, Infinite OCR bardzo łatwo integruje się też z innymi systemami używanymi w miejscu pracy.