Czym wypełnić karton?

Pakując różne przedmioty, szczególnie gdy w pudełku znajduje się więcej niż jedna rzecz, często pojawia się problem z ich uporządkowaniem. Przedmioty te często nie mają tego samego rozmiaru, wagi i kształtu, więc po umieszczeniu w pudełku będą się przesuwać, skręcać i grzechotać. W rezultacie po rozpakowaniu odbiorca zobaczy widok, który nie będzie tak ładny i schludny, jak pierwotnie zakładali pakujący.

Czym wypełnić wysyłaną paczkę?

Jeśli zapakowana paczka pocztowa dociera do ostatecznego odbiorcy za pośrednictwem paczkomatów lub kurierów, jest przenoszona, odbijana i obsługiwana znacznie częściej niż w przypadku przekazywania z rąk do rąk. W takich przypadkach należy wziąć pod uwagę nie tylko odpowiedni układ, ale także funkcję zabezpieczającą, aby zminimalizować ryzyko przemieszczania się podczas transportu. W miarę jak przedmioty poruszają się po pudełku i ocierają o siebie, ich powierzchnie ulegają uszkodzeniu, ścierają się etykiety, a nawet odpadają zakrętki produktów sypkich lub płynnych, co prowadzi do poważnego rozczarowania ostatecznego odbiorcy.

Problemy te można łatwo rozwiązać stosując wypełniacze do opakowań, jak na przykład papier do wypełniania paczek. Dzisiejszy rynek oferuje szeroki wybór wypełniaczy. Można je podzielić na dwie grupy:

  • wypełniacze dekoracyjne,

  • wypełniacze dekoracyjno-funkcjonalne.

Wypełniacze dekoracyjne obejmują np. papier jedwabny i miękkie wióry papierowe.

Dlaczego odpowiednio dobrane wypełnienie kartonu ma duże znaczenie?

Pełni przede wszystkim funkcję bezpiecznego przechowywania zawartości paczki pocztowej, a także spełnia rolę estetyczną. Idealnie nadają się do pakowania lekkich przedmiotów oraz do wypełniania małych pustych przestrzeni. Papier jedwabny można zgnieść i wypchać jako wypełniacz lub można nim owinąć pakowany przedmiot.

Do wyboru znajdziesz wiele kolorów, dzięki czemu możesz dopasować wypełniacze do opakowania, produktu, stylu marki czy kolorystyki logo. Ponieważ wypełniacze te są bardzo lekkie i miękkie, ulegną spuszczeniu powietrza lub sprasowaniu pod większymi ciężarami, dlatego sugerujemy wybór wypełniaczy dekoracyjno-funkcjonalnych do cięższych przedmiotów lub wypełniających większą przestrzeń opakowania.

Wypełniacze dekoracyjno-funkcjonalne są nie tylko atrakcyjne – są też twardsze i dzięki temu lepiej trzymają przedmioty wewnątrz opakowania. W tej grupie znajdują się sztywne wióry papierowe, wióry drzewne oraz przekładki z tektury lub tektury falistej.

Warto wiedzieć, że niektórzy producenci w razie potrzeby projektują i wykonują indywidualnie specjalne przekładki z tektury lub tektury falistej, jednak warto zaznaczyć, że tego typu wypełniacze lepiej zastosować w przypadku, gdy pakowane przedmioty są jednolite.

Na koniec dobra wiadomość jest taka, że coraz częściej wkłady sprzedawane przez wielu producentów są wykonane z papieru lub drewna, dzięki czemu można je poddać recyklingowi i przyczynić się do czystszej i piękniejszej przyszłości naszej planety. To bardzo dobra informacja i warto potraktować ją jako wskazówkę przy wyborze wypełnienia.

Wprowadzenie do zarządzania zmianą w kontekście nieruchomości komercyjnych