Czym jest system Revenue share? I czy warto poświęcać mu czas?

promotion (1)

Wpisując w wyszukiwarkę hasło „zarabianie w internecie” wyskoczy nam mnóstwo stron poradnikowych na temat zdobycia pieniędzy bez wychodzenia z domu. W ostatnim czasie szczególnie głośno jest o stronach typu Revenue Share. Zanim zdecydujemy się na zainwestowanie w ten sposób naszych środków powinniśmy sprawdzić, czy ten system możemy traktować jako długotrwałą inwestycję i czy faktycznie przyniesie nam zyski.

Jak zarabiać w tym systemie?

Programy Revenue Share to internetowe witryny reklamowe, które dzielą się ze swoimi użytkownikami wypracowanym zyskiem. W chwili obecnej istnieją trzy sposoby zarabiania.

Pierwszy z nich polega na wykupieniu tzw. AdPacków, czyli paczek reklamowych, których wartość wynosi najczęściej 50 dolarów. Tego typu strony obiecują, że po upływie 2 miesięcy będziemy mogli wypłacić zainwestowane środki wraz z 10-procentowym zyskiem. Wystarczy jedynie klikać każdego dnia na dostępne w serwisie reklamy.

Druga metoda nie wymaga inwestowania żadnych funduszy, lecz jest to bardzo żmudny proces. Polega on na samym klikaniu w płatne kampanie reklamowe, których wartość może wynosić zaledwie pół centa. Ostatecznie po miesiącach naszych starań być może uciułamy kilka dolarów.

Trzeci sposób wydaje się najbardziej opłacalny, ale wymaga posiadania sporej liczby znajomych lub umiejętności trafienia i przekonania dużego grona osób. Należy zebrać tzw. poleconych, którzy zarejestrują się w danym serwisie z naszego linka. Za każdy wykupiony przez nich AdPack otrzymamy aż 5 dolarów, a dodatkowo zgarniemy równowartość wyklinanych reklam z ich kont. Im więcej ludzi zdołamy namówić, tym wyższe osiągniemy przychody.

Czy jest to gra warta świeczki?

System Revenue Share niewątpliwie przeżywa swój złoty okres. Internauci chętnie poszukują form zarobku, które nie okażą się zbyt skomplikowane oraz nie będą wymagały poświęcenia dużej ilości czasu i wysiłku. Bardzo sprytnie wykorzystali to właściciele popularnego portalu TrafficMonsoon. Niestety, osoby początkujące, a zwłaszcza niepełnoletni często nabierają się na zapewnienia innych o sprawdzalności takich programów, zwykle popartych zdjęciami zarobionych pieniędzy lub skanami z wypłat z konta bankowego.

Zanim przystąpimy do przygody z jednym z tego typu programów, powinniśmy dokładnie zapoznać się z jego regulaminem. Z pewnością znajdziemy tam punkt mówiący o tym, że serwis nie gwarantuje osiągnięcia zysków z reklam. Może się okazać, że wszystkie pieniądze, które włożymy w wypracowanie dodatkowego dochodu, po prostu przepadną, jeśli np. administrator zarobi wystarczająco dużo z wpłat użytkowników i nagle postanowi zamknąć stronę. Takich przypadków było już kilka i wszystkie kończyły się w analogiczny sposób.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że programy Revenue Share przeważnie działają stosunkowo krótko. Jest to chwilowa szansa na zarobienie pieniędzy, jednak po upływie roku powinniśmy zachować czujność i ograniczyć nasze inwestycje. Wówczas z pewnością na rynku pojawi się kolejny gracz, a może nawet okazać się, że będzie to strona należąca do tego samego właściciela. Decydując się na biznes internetowy, warto znaleźć taką formę zdobywania środków, w której będziemy czuli się pewnie, a dodatkowo nie przysporzy nam ona zmartwień o to, czy następnego dnia na naszym koncie nie pojawi się okrągłe zero.

Więcej informacji na temat specyfiki takich systemów oraz wszelkich plusów i minusów, jakie się z nimi wiążą, można bez problemu odszukać pod linkiem: http://gszymanski.pl/revshare/.