Czy sprzedając pamiątki nad morzem można dobrze zarobić?

The-Shell-Shop-Morro-Bay-CA-Apr17-Bryce-11-Large-1000x609

Sklepy i stoiska z pamiątkami to nieodłączny element wszystkich nadmorskich miejscowości, które w sezonie letnim są wręcz oblegane przez turystów. Każdy, kto przyjeżdża na urlop nad morze, najczęściej kupuje z wyjazdu różnego rodzaju pamiątki. Mają one przypominać o miło spędzonych chwilach, mogą być również ciekawym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego.

Sprzedaż pamiątek nad morzem to doskonały pomysł na biznes, gdyż zainteresowanie pamiątkami praktycznie zawsze jest wysokie. Klienci bardzo chętnie kupują pocztówki, magnesy, koszulki, prezenty ze zdjęciami, kubki z ciekawymi nadrukami, biżuterię z bursztynem czy inne przedmioty kojarzące się z plażą czy morzem. Wiele z tych pamiątek doskonale sprawdza się jako element wystroju wnętrza urządzonego w stylu marynistycznym. Choć ceny pamiątek nad Bałtykiem mogą czasem przyprawić o zawrót głowy, turyści, którzy kupują prezenty dla bliskich raczej nie zwracają uwagi na wysoki koszt. Gdy jesteśmy na urlopie nie patrzymy na wydatki, najczęściej wtedy nie pilnujemy finansów i chcemy się po prostu dobrze bawić. Wydajemy więc sporo, a oszczędnościami zaczynamy się martwić po powrocie z wakacji.

Kilka stoisk zarobi więcej niż jedno

Sklep z pamiątkami nad morzem to dobry pomysł na intratny biznes, pod warunkiem, że będzie dobrze przemyślany. Warto przede wszystkim pamiętać, że jest to biznes sezonowy, który ma swoje lepsze i gorsze miesiące. Najwięcej można zarobić oczywiście w sezonie wakacyjnym, gdy nad morzem pojawiają się tłumy turystów. Poza sezonem zarobki są sporo niższe, wiele sklepów funkcjonuje więc jedynie w sezonie. Przez kilka miesięcy trzeba więc zarobić tyle, aby można było spokojnie żyć przez cały rok, nawet wtedy, gdy biznes nie prosperuje najlepiej. Dobrym pomysłem jest więc zadbanie o co najmniej kilka lokalizacji, w tej samej miejscowości lub w różnych miejscowościach. Dzięki temu zwiększamy szanse na dobry zarobek. Oczywiście, trzeba jednak wtedy pamiętać, że trzeba będzie zatrudnić ludzi do sprzedaży i obsługi klientów – właściciel biznesu nie da rady się sklonować i sprzedawać w kilku punktach jednocześnie.

Warto postawić na dobrej jakości rękodzieło

Jeśli chcemy sprzedawać nadmorskie pamiątki, warto zadbać o jak najszerszą ofertę oraz zaproponować klientom coś więcej, niż oferuje konkurencja. Najczęściej na nadmorskich deptakach wszystkie punkty sprzedają dokładnie to samo i w podobnej cenie. Trudno jest więc na tym tle nieco się wyróżnić. Warto więc poszukać sposobów, aby nie zginąć w tłumie podobnych stoisk. Dobrym pomysłem może być nawiązanie współpracy z rzemieślnikami i artystami, którzy tworzą ręcznie robione pamiątki i dekoracje. Są one najczęściej unikalne, gdyż jest ich niewiele. Warto również postawić na ręcznie robioną biżuterię, najlepiej z morskimi akcentami, która z pewnością będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Im więcej zaoferujemy ciekawych i unikalnych pamiątek, tym większa pewność, że turyści będą chętnie odwiedzali nasze stoiska i właśnie na nich zaopatrywali się w ciekawe przedmioty znad morza.