Co wziąć pod uwagę przy wyborze nowej podłogi do biura?

Zostałeś powołany do przewodniczenia komitetowi, któremu powierzono wyposażenie nowego biura firmy. Całe zadanie może być ekscytujące lub zniechęcające, w zależności od posiadanej wiedzy specjalistycznej i tego, ile czasu trzeba wcisnąć w to dodatkowe zadanie, które już znajduje się na niekończącej się liście rzeczy do zrobienia. Ale zabrałeś się za to i teraz namiętnie studiujesz strony takie jak nasza czy też http://www.makowiecki-stolarstwo.pl/cyklinowanie-parkietu/ . Owszem, wyposażenie biura to kosztowna sprawa pod względem czasu i zainwestowanych środków finansowych.

Większość umów najmu wynosi od 5 do 6 lat. Dlatego decyzje o takim wyposażeniu muszą być rozsądne, aby służyć firmie przynajmniej przez czas trwania leasingu. Istotne jest, aby wybrane wyposażenie było odpowiednie, aby służyć organizacji na czas trwania leasingu bez utraty jego blasku lub wyglądania na przestarzałe.

Podłoga zajmuje znaczną część budżetu wyposażenia, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na podłogi drewniane lub dywanowe. Istnieje zatem potrzeba zapewnienia właściwej inwestycji od samego początku. Do wyboru są różne rodzaje podłóg:

-płytki (porcelana / ceramika)
-marmurowe podłogi
-granit
-dywan
-drewniany parkiet
-laminat
-epoksyd
-lastryko
-cegła

Wszystko wiąże się z różnymi efektami, cenami i wymaganiami konserwacyjnymi.

Lokalizacja

Miejsce, w którym znajduje się twoje biuro, ma zasadnicze znaczenie dla rozważenia powierzchni, w które należy zainwestować. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę warunki klimatyczne w okolicy i dostępność utwardzonych / asfaltowych przejść dla swoich pracowników i gości. Zimne podłogi nie są idealne w miejscach, w których panuje zimna pogoda lub gdzie temperatura spada znacząco rano lub wieczorem. Zatem idealną podłogą dla takich lokalizacji byłyby „ciepłe” podłogi, takie jak podłogi drewniane, laminowane lub wyłożone wykładziną.

Ruch pieszy

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę liczbę osób w organizacji, a także częstotliwość chodzenia w biurze przy wyborze podłogi. Jeśli w biurze jest wielu pracowników, którzy są zajęci przechodzeniem się do i z działów, ważne jest, aby inwestować w podłogi, które można łatwo utrzymać bez utraty wyglądu. To samo dotyczy sytuacji, gdy biuro ma częstych gości lub firmy obsługujące klientów z zewnątrz. Przykładem może być między innymi bank, park przemysłowy, szpital.

Trwałość

Biorąc pod uwagę powyższe punkty 1 i 2, jak trwała jest podłoga, w którą zamierzasz zainwestować? Jak długo ta podłoga ma Ci służyć? Wybrane podłogi powinny służyć organizacji przynajmniej do końca okresu leasingu, nie wyglądając na zużyte. Prawidłowa konserwacja podłogi jest oczywiście konieczna, aby zapewnić trwałość podłóg czasem jest to cyklinowanie podłogi a czasem inna renowacja parkietu, ale w każdym wypadku jest to sytuacja warta rozważenia. Niektóre trwałe podłogi obejmują płytki, drewno, lastryko, granit, marmur i wykładziny dywanowe. Jeśli postawisz na drewno, nie zapomnij wziąć pod uwagę cyklinowanie parkietu.

Koszt

Przy rozważaniu kosztów istnieją dwa kluczowe punkty; po pierwsze, wymagana początkowa inwestycja, a po drugie, koszt utrzymania podłogi – patrz wyżej. Poważnym błędem byłoby przeoczenie jednego nad drugim. Tendencją jest wybór podłogi, która jest modna, zapominając o kosztach konserwacji. Ważne jest, aby zaangażować zarządcę obiektu podczas podejmowania takich decyzji.

[TB]