Co to jest czujnik zbliżeniowy iPhone’a i skąd wiedzieć, że został uszkodzony?

Jakość jest funkcją projektowania. Brzmi nieźle, prawda? Oznacza to tylko, że jeśli przedmiot, czy to samochód, czy coś bardziej przyziemnego, jak toster, zostanie zaprojektowany we właściwy sposób, będzie działał dobrze. Nikt nie może zaprzeczyć, że standardy projektowania Apple należą do najlepszych. Oznacza to, że rzadko zawodzą, ale to nie znaczy, że nigdy nie zawodzą.

Uszkodzenie fizyczne może wystąpić w każdym telefonie. Chociaż nie zalecamy testowania tego, iPhone’y zwykle przetrwają upadek w dobrej formie. Ale z drugiej strony nie wszystkie obrażenia są widoczne na zewnątrz i mogą być uszkodzone wewnętrznie. Ponadto, chociaż standardy kontroli jakości są znane, bardzo wymagające, czasem nawet części w urządzeniach Apple czasami zawodzą. jeśli przypadkowo upuściłeś iPhone’a, nadal możesz:

  • odzyskać dane z uszkodzonego iPhone’a
  • spróbować go naprawić po wyjęciu z niego danych

Jest to rzadkie, ale zdarza się, a jednym z elementów, o których wiadomo, że zawodzi, jest czujnik zbliżeniowy. Jest to bardzo małe urządzenie, które wykrywa, czy coś jest blisko przedniej części telefonu. Brzmi dość niewinnie, ale jeśli pęknie lub w jakiś sposób zawiedzie, zrozumiesz, jak bardzo jest cenny. Gdy czujnik zbliżeniowy działa i coś znajduje się w pobliżu telefonu, ekran dotykowy jest wyłączony. Dlatego możesz bez problemu trzymać telefon przy uchu, aby nawiązać połączenie, ponieważ ekran dotykowy jest wyłączony. Jeśli czujnik ulegnie awarii i wykonasz połączenie, Twoja twarz zbliży się do przedniej części telefonu i spowoduje otwarcie aplikacji, być może odtwarzanie muzyki lub, co najgorsze, przerwanie połączenia, teraz możesz sobie już wyobrazić, co robi czujnik i co się stanie, jeśli nie zadziała.

Skąd mam wiedzieć, czy czujnik zbliżeniowy mojego iPhone’a jest uszkodzony?

Jak już sugerowaliśmy, urządzenia Apple są bardzo silne. Ale, jak już stwierdziliśmy, nadal występują awarie, dlatego usługi takie jak serwis iphone Katowice mają rację bytu. Czujnik zbliżeniowy może zawieść z różnych powodów.

Zmiana ekranu w iPhonie

Gdy ekrany ulegają uszkodzeniu, zwykle trzeba je naprawić, wymieniając. Może to spowodować wtórny problem z czujnikiem zbliżeniowym. Zasadniczo, jeśli wyjmiesz wszystko z obudowy iPhone’a i położysz na stole, zastanawiasz się, jak to możliwe, że można wszystko na miejsce włożyć z powrotem. Mówimy, że części iPhone’a są bardzo małe i muszą być bardzo precyzyjnie ustawione. Możliwe, że przy wymianie ekranu bardzo precyzyjne położenie czujnika zbliżeniowego zostało przesunięte.

Ogromne zderzenie na twardej powierzchni

Z pewnością nie zalecamy testowania tego, ale uważamy, że iPhone jest trudnym do zniszczenia kawałkiem materiału. Większość z nas dodaje obudowę i ochraniacz ekranu, aby zapewnić sobie nieco lepszą ochronę. Nawet wtedy dochodzi do uszkodzenia i pomimo najlepszych starań Apple, rzeczywiste uszkodzenia mogą często mieć charakter wewnętrzny. Części, takie jak czujnik zbliżeniowy, są wytwarzane zgodnie z najwyższymi standardami, ale mogą zostać uszkodzone.

Przeczytaj również:
Jak zabezpieczyć ekran telefonu?
https://www.pewnybiznes.info/zbita-szybka-w-iphone-11-pro-co-zrobic/
Jak naprawić zepsute gniazdo ładowania w iPhone? Najlepsze sposoby!
Odblokowywanie iPhone’a – Jak to Zrobić?