Obniża ciśnienie krwi, zwiększa krążenie – co jeszcze może dla Ciebie zrobić masaż?

Masaż może być stosowany do leczenia zrostów w całym ciele lub po prostu jako głęboko prowadzona forma relaksacji. Masaż relaksacyjny to holistyczna terapia, która w kontrolowanych warunkach:

– obniża tętno,

-obniża ciśnienie krwi,

-zwiększa krążenie i przepływ limfy,

-rozluźnia mięśnie,

-poprawia zakres ruchu,

-zwiększa endorfiny, naturalne środki przeciwbólowe organizmu.

Wchodząc na stronę https://wroclawmasaz.pl/ przekonasz się, że są oferowane różnorodne masaże. Wybierz odpowiedni dla siebie, a następnie skontaktuj się z specjalistami, aby zabezpieczyć sesję relaksacyjną.

Masaż leczniczy i / lub sportowy

Niekontrolowany przewlekły stres lub krwawienie w okolicy po urazie może powodować zrosty. Zrosty zmniejszają ruch, krążenie, elastyczność i mogą prowadzić do stanu zapalnego, który z czasem może powodować ból i sztywność. Czasami może być potrzebny głęboki masaż tkanek, aby rozbić zrosty, przerywając cykl, wprowadzając kontrolowane ruchy głębokich pociągnięć o różnym nacisku w obszarze zainteresowania, aby poprawić elastyczność tkanek miękkich w mięśniach oraz wokół więzadeł i ścięgien, zapewniając poczucie z łatwością.

Twój pierwszy masaż.

Twój terapeuta rozpocznie pierwszą sesję od przeglądu niektórych pytań z wstępnego formularza zgłoszeniowego – bo musi się dowiedzieć więcej na temat historii choroby, dolegliwości, objawów, preferencji i celów opieki. Twój masażysta przeprowadzi badanie przy użyciu praktycznych metod, aby zlokalizować obszary napięcia i wrażliwości w obszarze zainteresowania.

W warunkach klinicznych leżysz na konkretnym stole, w luźnej odzieży lub rozebrany pod przykryciem. Prosimy omówić wszelkie wątpliwości ze swoim masażystą, warto też zajrzeć na https://wroclawmasaz.pl/blog/, aby dowiedzieć się więcej w tym temacie. Masażyści będą próbować pracować zgodnie z Twoimi preferencjami w zakresie noszenia odzieży lub mogą zasugerować rozważenie noszenia kostiumu kąpielowego, szortów i / lub kamizelki. Terapeuta może dyskretnie odsłonić masowany obszar, a olej lub balsam można zastosować w celu zmniejszenia tarcia na skórze. Czas trwania masażu może się różnić. Niektóre specjalnie ukierunkowane sesje masażu sportowego mogą być krótkie, podczas gdy inne mogą trwać do godziny.

Czas trwania masażu zależy od celu i ciężkości Twojego stanu zdrowia oraz preferencji co do rodzaju masażu. Podobnie jak podczas pływania, nie jedz 90 minut przed masażem. Po sesji zaleca się wypicie dużej ilości wody, aby wypłukać wszelkie toksyny, które zostaną uwolnione podczas masażu, a kąpiel solna może być wskazana w celu złagodzenia wszelkich tkanek, które mogą się zaostrzyć po głębokim masażu tkanek ukierunkowanym na głębokie zrosty. Częstotliwość masażu najlepiej omówić z terapeutą, który pomoże określić najlepszy harmonogram wspomagania procesów naprawy i odmładzania organizmu oraz wesprze Twoją drogę do dobrego samopoczucia.

Nie interesuje Cię masaż dla sportowców, ale ten dla osób prowadzących siedzących tryb życia? Dowiedz się więcej, zaczynając od tego artykułu: https://doba.pl/wroclaw/artykul/bol-plecow-a-siedzacy-tryb-zycia/31699/17/noa123.