Cała rodzina do tego samego lekarza? To możliwe!

Jeśli jesteś rodzicem, prawdopodobnie zastanawiałeś się, czy możesz zabrać noworodka do lekarza rodzinnego lub innego dostawcy medycyny rodzinnej. Osoba, która praktykuje medycynę rodzinną, może szczęśliwie powiedzieć, że jest tak przeszkolona aby zbadać całą Twoją rodzinę – w tym jej nowego członka.

W rzeczywistości dobrze jest, aby cała rodzina widziała tego samego lekarza. A jeśli mieszkasz w małej społeczności, może to być jedyna bliska i wygodna opcja. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, zastanawiając się nad wyborem lekarza dla swojego dziecka.

Kluczowe różnice

Lekarze rodzinni są przeszkoleni do opieki nad pacjentami w każdym wieku i leczenia szerokiego zakresu chorób i schorzeń. Koncentrują się na opiece profilaktycznej i pracujemy nad motywacją pacjentów do kształtowania zdrowych zachowań i podejmowania decyzji przez całe życie. Rozmawiają o wszystkich aspektach zdrowego życia i oferują szereg zabiegów. Lekarz rodzinny Ostrołęka wraz z kolegami z zakresu medycyny rodzinnej oferuje różnorodne usługi, które obejmują ocenę schorzeń skóry, wykonywanie prostych biopsji, pomoc w leczeniu hormonalnym i opiekę położniczą.

Ponieważ dostawcy medycyny rodzinnej często spotykają się z młodymi pacjentami, są dobrze przygotowani do przyjmowania Twojego noworodka lub niemowlęcia. Widzieli już pacjentów pediatrycznych z powszechnymi chorobami, takimi jak przeziębienie, kaszel, grypa i astma. Widzieli również wcześniaki i innych pacjentów pediatrycznych wysokiego ryzyka, a w razie potrzeby koordynuję ich opiekę ze specjalistami.

Tymczasem pediatrzy są specjalnie przeszkoleni w zakresie opieki i leczenia pacjentów pediatrycznych. Gdy pacjent osiągnie wiek nastoletni, „starzeje się” i nie spotyka się już z pediatrą.

Korzyści lekarzy rodzinnych

Wizyta u lekarza rodzinnego ma swoje zalety – dla Ciebie i dla lekarza. Dla Ciebie główną korzyścią jest wygoda. Lekarze rodzinni często pełnią rolę de facto pediatrów w małych miejscowościach. A jeśli lubisz swojego lekarza rodzinnego, możesz zostać z nim na długo – od urodzenia przez dzieciństwo i dorosłość. Ta ciągłość opieki jest pozytywna, ponieważ Twój lekarz będzie wiedział tak dużo o Tobie i Twojej historii zdrowia.

Dla lekarza pomaga to dogłębne poznanie historii zdrowia rodziny. Widzi rodziców i dziadków pacjenta. Jest to pomocne, jeśli chodzi o zapobieganie i monitorowanie raka i innych chorób przewlekłych. Poza tym lekarz lubi nawiązywać relacje z rodzinami i mieć wiedzę z pierwszej ręki o ich pochodzeniu i dynamice rodziny. Jako lekarz rodzinny wie, że satysfakcjonujące jest widzieć babcię jednego dnia, a jej wnuka następnego.

Utrzymywanie stałej relacji z lekarzem

Ważne jest, aby pacjenci w każdym wieku mieli „dom medyczny” lub przychodnię, do której udają się w celu zaspokojenia swoich potrzeb zdrowotnych.

Zapewne wiesz, że lubią regularnie widywać dzieci, dzięki czemu mogą monitorować ich zdrowie i rozwój. Regularne wizyty pozwalają omówić zagrożenia i korzyści związane z takimi rzeczami jak szczepienia oraz zająć się typowymi problemami, takimi jak otyłość u dzieci.

Polecamy:
Pomoc z zakresu księgowości – oferta biura rachunkowego Warszawa