Biznesowe kartki świąteczne – jak zrobić to dobrze?

Czy chcesz wysyłać biznesowe kartki świąteczne do klientów? Mamy nadzieję, że tak! Tradycyjne kartki świąteczne to nie tylko właśnie tradycja, ale wysłanie biznesowej kartki świątecznej pozwala klientowi przypomnieć, że jest dla ciebie ważny. I jest to ważne z punktu widzenia dalszego rozwoju relacji.

christmas-2892235_960_720christmas-2892235_960_720

Jednakże, jako że celem jest związek, nie chcesz zagrażać tej relacji, obrażając odbiorcę za pomocą byle jakiej kartki. Oto tajniki wyboru i wysyłania biznesowych kartek świątecznych, które pomogą Ci uniknąć kłopotliwych gaf.

Jakie kartki świąteczne chcesz wysłać?

1. Wysyłaj tylko wysokiej jakości kartki świąteczne.

Jakość odbija się na nadawcy. Wysyłanie tanich kartek świątecznych sprawi, że będziesz wyglądać… tanio. Kup najlepsze kartki świąteczne, na które Cię stać. W tym roku najmodniejsze są świąteczne kartki wycinane laserowo.

2. Powinieneś wysyłać ręcznie robione kartki świąteczne, tylko jeśli jesteś w branży artystycznej.

Cała reszta, gdy porwie się na wysyłanie ręcznie robionych kartek świątecznych może jedynie sprawić, że będzie to wyglądać nieudolnie lub tak jakby twojej firmy nie było stać na zakup ​wysokiej jakości karty.

3. Wysyłaj tylko te świąteczne kartki biznesowe, które są gustowne.

Możesz pomyśleć, że kartka świąteczna z nagim Mikołajem jest zabawna, ale nie jest to pora na próbę sprawdzenia, czy twój klient ma poczucie humoru podobne do Twojego. Trzymaj się tradycyjnych motywów i wiadomości, aby zrobić jak najlepsze wrażenie.

4. Bądź świadomy przekonań religijnych swoich klientów

Nie wszyscy świętują Boże Narodzenie. Jeśli wiesz, że klient ma inne przekonania religijne, wybierz i wyślij kartkę świąteczną odpowiednią do wierzeń klienta lub wybierz kartkę świąteczną z bardziej ogólnym motywem świątecznym i wiadomością, np. “Wesołych Świąt”.

Jak podpisać Kartkę Bożonarodzeniową?

Oprócz wypisania twojego nazwiska w biznesowej kartce świątecznej, zadbaj o odręcznie krótką osobistą wiadomość. Nie pisz po prostu czegoś takiego jak „Przesyłam życzenia świąteczne”, ale spróbuj to pozszerzyć i spersonalizować wiadomość. Na przykład możesz napisać: „Życzę Ci aby 2019 rok jest najlepszym rokiem dla Ciebie i Twoich bliskich”. Korzystanie ze znaczka firmowego ułatwia umieszczenie informacji o Twojej firmie w wewnętrznej części koperty, ale w niezbyt nachalny sposób. Umieść informacje o firmie pod swoim podpisem.

Jeśli nie masz pieczątki firmowej, dołącz wizytówkę z kartą świąteczną. Ponieważ Twoja wizytówka szybko zostanie oddzielona od kartki świątecznej, gdy odbiorca ją otworzy, dobrze jest wydrukować nazwę swojej firmy również pod swoim podpisem.

Jak zaadresować biznesową kartkę świąteczną?

Wypisz adres odręcznie na kopercie. Używanie generowanych komputerowo etykiet jest tandetne i sprawia, że ​​Twoja świąteczna wizytówka przypomina masową pocztę. Jeśli masz dużo kartek do wysłania, pamiętaj, że możesz poprosić kogoś innego, aby pomógł Ci w tym zadaniu.

I pamiętaj o wysyłaniu kartek świątecznych na czas, aby przybyły do adresatów w okresie świątecznym.