Biznes wegański bez ideologii – o mitach słów kilka

veggie

Weganizm nie jest tak popularnym sposobem żywienia jak wegetarianizm, ale zdobywa sobie coraz szersze grono zwolenników. Ciągle jeszcze na temat diety wegańskiej krąży wiele mitów i stereotypów, które zwykle nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Warto się z nimi rozprawić oraz przekonać się do diety wegańskiej, niekoniecznie stosując się do jej zaleceń rygorystycznie, ale przyrządzając jej dania raz na jakiś czas. Można na tym tylko zyskać, gdyż potrawy wegańskie są zdrowe i urozmaicone, często zawierają składniki, których raczej nie stosuje się w tradycyjnym sposobie żywienia, a także pomagają schudnąć. Jakie więc są najważniejsze mity na temat weganizmu?

Dieta wegańska jest uboga w składniki odżywcze

Wielu osobom wydaje się, że jedzenie mięsa jest potrzebne do tego, by mieć siłę, uważa się je za główne źródło energii. Tymczasem mięso jest ważnym źródłem białka, czyli materiału budulcowego komórek, za dostarczanie energii jednak w znaczniej mierze odpowiedzialne są węglowodany, które znajdują się przede wszystkim w ziarnach. Te zaś dieta wegańska przewiduje w dużej ilości, nie należy więc martwić się, że stosując ją, nie będzie się mogło wykonywać czynności wymagających znacznego wysiłku fizycznego. Dobrze zbilansowana dieta wegańska dostarcza także odpowiednie ilości białka, przede wszystkim w postaci zdrowych roślin strączkowych, których białko jest lepiej nawet przyswajalne niż to pochodzące z produktów odzwierzęcych. Często nawet po odstawieniu mięsa odczuwa się przypływ energii, a na pewno weganie na to nie narzekają.

Posiłki są nudne i niesmaczne

african mango slimMyli się każdy, komu wydaje się, że weganie jedzą tylko warzywa i owoce. Paradoksalnie dieta wegańska jest często znacznie bardziej urozmaicona niż dieta osób żywiących się w tradycyjny sposób, jedzących kanapki z szynką i serem, a na obiad kotlety. Do dyspozycji jest wiele składników, które można łączyć i przyprawiać w taki sposób, że za każdym razem smakują inaczej. Można odkryć wiele nowych smaków i składników, które nie są stosowane przez nie-wegan. Weganie są też bardzo pomysłowi jeśli chodzi o przyrządzanie posiłków, w internecie można znaleźć niezliczoną ilość przepisów – wegańskich wersji znanych potraw takich jak curry, leczo, kotlety czy naleśniki. Na diecie wegańskiej więc nie można się nudzić.

Stosowanie diety wegańskiej wymaga wielkich nakładów finansowych

Niektórym osobom dieta wegańska kojarzy się z kupowaniem wysokiej jakości składników, które muszą być drogie. Tak naprawdę jednak dieta wegańska może być tańsza niż normalna. Mięso, zwłaszcza lepsze, sporo kosztuje, tak samo jak dobrej jakości sery i inne produkty. W ramach diety wegańskiej można zaś żywić się tanimi sezonowymi owocami czy produktami, które są niezwykle pożywne, jak rośliny strączkowe zawierające duże ilości białka. Nie należy więc obawiać się wysokich kosztów.

To dobre dla fanatyków

Wegański system żywienia często przypisywany jest radykałom, którzy przykuwają się do drzew i uważają, by nie skrzywdzić mikroorganizmów obecnych w powietrzu. Tak naprawdę jednak nie wszyscy wegetarianie czy weganie mają na uwadze dobro zwierząt, gdyż diety te bardzo często stosowane są przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Dieta wegańska jest zdrowa, lekkostrawna i sprzyja zachowaniu zdrowej sylwetki i często właśnie z tych powodów się ją stosuje, a nie z powodu wyznawanej ideologii.

Opracowano na podstawie materiałów nadesłanych przez sklep dla wegan Vegemoda.pl

Więcej informacji na temat prowadzenia własnego biznesu gastronomicznego na stronie http://www.polskibiznes24.pl