Biurko prezesa – najmodniejsze trendy 2018 r.

computer-2593921_640W każdej firmie jednym z najważniejszych pomieszczeń jest nie tylko biuro, w którym pracują podwładni, ale również gabinet prezesa. Powinien być on urządzony z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, elegancko i ze smakiem. Gabinet prezesa jest w dużym stopniu wizytówką firmy i warto zadbać o to, by wszystkie elementy jego wystroju były do siebie idealnie dopasowane.

W gabinecie prezesa najważniejszym i najbardziej rzucającym się w oczy meblem jest biurko prezesa. Wybór konkretnego mebla najczęściej jest kwestią indywidualną – każdy może wybrać sobie taki mebel, który mu najbardziej pasuje. Jednak, podobnie jak w przypadku wnętrz mieszkalnych, także we wnętrzach biurowych można zauważyć zmieniające się co roku trendy. Jakie były popularne i modne biurka w 2018 roku? Przede wszystkim mocno zróżnicowane, podobnie jak i gusta użytkowników, którzy korzystają z nich na co dzień.

Nieśmiertelna klasyka

Wielu prezesów czy właścicieli firm ceni sobie klasykę i ponadczasową elegancję, która nigdy nie wychodzi z mody. Biurka klasyczne najczęściej są bardzo solidne, mocne, pełne szuflad, półek oraz innych miejsc przeznaczonych do przechowywania. Blat również jest mocny, solidny, przestronny, a jednocześnie zachwycający wyglądem. W klasycznych biurkach można zauważyć też nowe, designerskie trendy. Najczęściej związane są z rodzajem drewna, jakie jest wybierane do wykonania mebli. Do niedawna takie meble, jak biurko czy stół stół wykonywane były z naturalnego drewna rodzimego, jednak w ostatnim czasie coraz bardziej popularne są egzotyczne gatunki, takie jak merbau, iroko czy drewno tekowe. Egzotyczne drewno doskonale się prezentuje, jest mocne, daje tez wiele możliwości aranżacyjnych. Nic więc dziwnego, że właściciele firm chętnie sięgają po takie rozwiązania, które łączą w sobie klasykę z nowoczesnością.

Nowoczesne formy materiały

W 2018 roku popularne były również nowoczesne, designerskie biurka, które zachwycają przede wszystkim niepowtarzalnym wyglądem, ciekawymi kształtami czy zupełnie nową kolorystyką. Takie biurka najlepiej sprawdzają się w branżach kreatywnych, które kojarzą się z dynamiką, ruchem i pozytywną energią. Raczej nie pasują do tych zawodów, w których ważna jest solidność, precyzja czy powaga. Jeśli więc wybieramy biurko do gabinetu, nie kierujmy się jedynie modą, ale również zawodem, jaki wykonujemy oraz indywidualnymi potrzebami zarówno naszymi, jak i naszego wnętrza. Jeśli wnętrze ma klasyczną stylistykę, równie klasyczne powinno być biurko. Nie warto ślepo podążać za nowoczesnymi trendami także wtedy, gdy nie mamy pewności, czy wybrany mebel będzie wygodny. Trzeba pamiętać, że przy biurku w firmie spędza się wiele godzin dziennie i codziennie. Jeśli będzie ono modne, stylowe i designerskie, ale bardzo niewygodne, z pewnością nie będzie to dobra inwestycja i szybko zaczniemy myśleć o zamianie go na inny – może mniej efektowny mebel, ale za to bardziej wygony i komfortowy w codziennym użytkowaniu.