Bezpieczeństwo w sieci – czy warto tu zaciągać kredyt?

NerdWallet-Small-Business-Loan-Lead-Image-767x451

Jeśli prowadzisz mały biznes, niezbędna jest możliwość oceny opcji finansowania komercyjnego lub biznesowego. W pewnym momencie Twoja firma prawdopodobnie osiągnie krytyczny moment, kiedy będzie potrzebować infuzji w gotówce – niezależnie od tego, czy ma ona pomóc w pokryciu działań w gorszy okresie, czy też w sfinansowaniu inicjatywy rozwoju, aby przenieść swój biznes na wyższy poziom. Gdy pożyczanie pieniędzy jest jedyną opcją, startupy i początkujące firmy, niestety, pozostawały w przeszłości z kilkoma opcjami.

Pożyczki online – mądra alternatywa

Dzięki pojawieniu się pożyczek online małe firmy mają dzisiaj alternatywę do pożyczania pieniędzy, która jest wygodna i szybka. Zanim jednak zaczniesz robić interesy z pożyczkodawcą online, ważne jest, aby upewnić się, że pożyczkodawca działa zgodnie z prawem i czy tożsamość Twojej firmy będzie w bezpiecznych rękach.

Kradzież tożsamości kosztuje ofiary miliardów złotych każdego roku, a właściciele firm o ograniczonej gotówce stają się głównymi celami cyber-złodziei i oszustów. Dobra wiadomość jest jednak taka, że postęp technologiczny sprawił, że kredyty online są bezpieczniejsze. Oto kilka podstawowych faktów, które musisz wiedzieć o pożyczkach online, aby wiedzieć, którzy kredytodawcy są legalni i można im zaufać.

Jak rozpoznać oszustów?

Liczba oszustw dotyczących pieniędzy właścicieli firm lub ich tożsamości znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat. W większości przypadków oszustwo trafi w ofiarę właściciela firmy za pośrednictwem niechcianego e-maila lub SMS-a lub reklamy złośliwego oprogramowania, która pojawia się na stronie internetowej.

Najlepszą obroną przed jakimkolwiek oszustwem jest zastosowanie zasady „to zbyt piękne żeby mogło być prawdziwe”. Ponadto, mając świadomość różnych sposobów działania cyber-złodziei i oszustów, łatwiej ich dostrzec. Oto niektóre z częściej spotykanych czerwonych flag, które mogą napotkać właściciele firm:

Opłaty wstępne.

Brokerzy pożyczek pracują, aby dopasować właścicieli firm do pożyczkodawców, którzy najlepiej zaspokoją ich potrzeby, i za to płacą prowizje lub opłaty kredytodawców. Jeśli kiedykolwiek skontaktujesz się z brokerem kredytowym, czy to przez Internet, czy przez telefon, który prosi o opłatę wstępną jako opłatę za rejestrację lub kredyt, zaliczkę lub jakiekolwiek inne finansowe wymaganie, odejdź. To nie jest prawowity broker pożyczkowy. Kredytodawcy mogą pobierać opłatę za pożyczkę, ale to dopiero po zatwierdzeniu pożyczki.

Brak adresu fizycznego.

Nawet jeśli będziesz mieć do czynienia z internetowymi pożyczkodawcami online, legalni pożyczkodawcy mają adresy fizyczne. Przed podjęciem jakichkolwiek rozmów z przedstawicielem pożyczkodawcy przeszukaj stronę internetową, aby uzyskać informacje o firmie, w tym jej adres fizyczny, historię i zespół kierujący. Zawsze sprawdzaj, czy adres jest uzasadnionym adresem, ponieważ wielu oszustów pożyczających online działa poza krajem.

Zwracając baczniejszą uwagę na tych kilka aspektów już będziesz o krok bliżej do zaciągnięcia zaufanej pożyczki.