Bazy danych i zalety ich stosowania w marketingu Twojej firmy

concept-1868728_960_720

Bazy danych zrewolucjonizowały marketing wielu firm. Dzięki pozyskiwaniu informacji o potencjalnych konsumentach, marketing ma możliwość poszerzenia swojej działalność, dotarcia do jak największej grupy ludzie, ale co najważniejsze, dociera do osób mogących być potencjalnie zainteresowanymi produktem, który oferują. Tego typu praktyki i korzystanie z takiej możliwości pozwala zaoszczędzić wiele czasu, jak i energii związanych z bezsensownym poszukiwaniem klientów, którzy w żaden sposób nie zareagują na oferowaną reklamę.

Konsumenckie bazy danych mogą być proste i zawierać jedynie podstawowe informacje o poszczególnych klientach, takie jak adres, miejsce zamieszkania, mail czy telefon. Mogą jednak być o wiele bardziej rozbudowane, co zapewnia pozyskanie takich informacji jak historia transakcji, wiek, płeć, zainteresowanie, zarobki czy status zawodowy. Dzięki tym informacjom istnieje możliwość budowania profili zachowań i klasyfikacji konsumentów, co przekłada się na świetną organizację potencjalnych odbiorców sprzedawanego produktu. Tak dokładna wiedza na temat konsumentów przekłada się bezpośrednio na skuteczność określonych kampanii reklamowych, ponieważ nie jest ona kierowana do grupy przypadkowej, a wyłącznie do klientów potencjalnie zainteresowanych.

Konsumenckie bazy danych

Bazy tego rodzaju są niezwykle ważne w budowaniu świadomego i skutecznego marketingu danej firmy. Konsumenckie bazy danych wykorzystywane są przez działalności zajmujące się sprzedażą produktów lub usług konsumentom indywidualnym, przez co zawierają relatywnie mniej informacji. Przeciwieństwem są biznesowe bazy danych, które zawierają informacje dotyczące całych firm wraz z uwzględnieniem kierownictwa, stanowisk, kapitału czy określonych pracowników.

Zalety stosowania marketingu opartego na konsumenckich bazach danych:

  • możliwość wykorzystania informacji z baz danych do kompleksowego zarządzania relacjami z klientami przy wykorzystaniu współczesnych systemów CRM,
  • wysoka skuteczność w zakresie budowania świadomości marki oraz zaufania klienta
  • możliwość łatwego wyodrębnienia z posiadanej bazy segmentów klientów o precyzyjnie określonych parametrach i zwiększenie dzięki temu skuteczności przekazu marketingowego
  • możliwość zoptymalizowania podejmowanych działań marketingowych w oparciu o analizę posiadanych informacji o klientach (w tym szczególnie danych behawioralnych)

Dodatkowo, istnieje możliwość dostarczania informacji biznesowych firmom w czasie rzeczywistym, ponieważ komputery relacjonują określone zachowania konsumenckie natychmiastowo, dzięki czemu firmy mają możliwość szybkiej reakcji, co z pewnością przekłada się na ich efektywność oraz personalizację kontaktu z konsumentem.

Jeśli szukasz sprawdzonego sprzedawcy konsumenckich baz danych, skorzystaj z niezawodności usług Schober Polska – https://schober.pl/produkty/bazy-konsumenckie-b2c/, którzy w swojej działalności stawiają przede wszystkim na jakość oferowanych baz oraz dostosowanie do wymagań indywidualnych klientów. Nie czekaj!