Bądź niesztampowy, skorzystaj z social media i sprzedawaj więcej nieruchomości!

real-estate-agent-roles

Dzisiaj mamy dla Ciebie kilka potężnych strategii marketingowych w zakresie rynku nieruchomości, które pomogą Ci sprzedać lub wynająć przestrzeń jak najszybciej. Każdy pośrednik postępuje zgodnie z tymi samymi wzorcami:

  • Kupowanie ogłoszeń w czasopismach i gazetach.
  • Prowadzenie weekendowego prezentacji.
  • Upewnienie się, że ogłoszenia są aktualizowane.
  • Dodawanie nieruchomości do witryn i mediów społecznościowych.
  • Umieszczanie znaku przed nieruchomością.
  • Może roznoszenie ulotek lub wizytówek w mieście.

Nie ma nic złego w tym, że pośrednik handlu nieruchomościami robi takie rzeczy, nie zrozum – robią to, co wszyscy inni. Ale czy faktycznie w ten sposób generują zysk? Problem pojawia się, gdy pośrednicy stosują te strategie i nic innego. Polegają tylko na tym. Nic się nie dzieje, ale nadal używają tych strategii – które są dokładnie tymi samymi strategiami, których używa ich konkurencja, ale w jakiś sposób mają nadzieję lub oczekują lepszych wyników.

I podczas gdy wszyscy chcielibyśmy myśleć, że pragnienie lub nadzieja na w sobie coś wystarczająco- wszyscy wiemy, że to logiczne, nie jest prawdą i nawet, jeśli sprzedajesz najlepsze nieruchomości takie jak http://www.domesta.com.pl/apartamenty-ambiente/ – to tymi strategiami zbyt wiele nie ugrasz. Więc jeśli masz nieruchomość, którą chciałbyś sprzedać lub wynająć ją jak najszybciej – nawet jeśli nieruchomość ta od lat jest obecna na rynku, możesz wyciągnąć te niżej wymienione taktyki z tylnej kieszeni i po prostu oglądać swój sukces.

Te strategie marketingu nieruchomości pomogą Ci wyróżnić się, zdobyć uwagę, zapamiętać, a co ważniejsze- zamknąć każdą umowę tak szybko, jak to możliwe.

Zdarzenia na Facebooku

domek w holandiiWszyscy uwielbiamy chwalić się naszymi życiowymi wydarzeniami na Facebooku. Niemal tak szybko, jak to się dzieje, przekazujemy to światu. Do tego stopnia, że mówi się, że jakieś zdarzenie nie jest oficjalne, dopóki nie jest oficjalne na Facebooku. Żartujemy z tego, ale prawda jest taka – że to ma moc – bo ludzie otwarcie i dobrowolnie ogłaszający swoje główne wydarzenia życiowe na platformie społecznościowej, która daje reklamodawcom dostęp do tych danych, to czyste złoto dla kogoś, kto pracuje w nieruchomościach mieszkalnych.

Pomyśl o tym.

Ponieważ ogromna większość tych ważnych wydarzeń życiowych oznacza, że  ludzie będą musieli upewnić się, że mają odpowiednią przestrzeń do przystosowania się do tych nowych zmian w życiu.

Wydarzenia życiowe takie jak:

  • Zaręczyny
  • Małżeństwa
  • Przeprowadzka do nowego miasta
  • Ogłoszenie ciąży lub porodu

A jeśli zarejestrujesz się jako reklamodawca na Facebooku, masz dostęp do kierowania na wszystkie te wydarzenia życiowe w obszarze geograficznym, który obsługujesz w branży nieruchomości. Więc jeśli specjalizujesz się w niedrogich wynajmach mieszkań? Możesz kierować kampanię na młodych, pojedynczych profesjonalistów w wieku poniżej 30 lat, którzy właśnie przeprowadzili się do miasta. Prawdopodobnie dlatego, że przyniosła ich tam praca. Jeśli specjalizujesz się w domach startowych dla nowych rodzin? Zaręczyny, małżeństwo i ogłoszenia o ciąży będą twoją specjalnością.