Backup w chmurze, czyli bezpieczeństwo danych firmy

Regularne tworzenie kopii zapasowych danych – właśnie w ten sposób firma może minimalizować ryzyko utraty niezbędnych do prowadzenia swojej działalności informacji. Sprawdź, jak przeprowadzać backup w chmurze, jak robić to bezpiecznie i jaką częstotliwość tego rodzaju działań stosować? Kopie danych online to dzisiaj jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczenia przed atakami hakerskimi. Dowiedz się więcej już teraz.

Skuteczny i wydajny backup w chmurze

Firma musi tworzyć kopie zapasowe wszystkich danych, aby móc zabezpieczyć się przed ich ewentualną utratą. Informacje dotyczące faktur, innych rozliczeń czy zapisów w umowach, które mogłyby zostać utracone, niestety bardzo często przyczyniają się do niemożności prowadzenia biznesu. Backup w chmurze skutecznie zapobiega takim sytuacjom.

Dlaczego warto wybrać kopie zapasowe online? Dane można również zapisywać na różnego rodzaju nośnikach, jednak zawsze istnieje ryzyko ich utraty, na przykład przez zniszczenie czy zgubienie. Co więcej, zewnętrzny nośnik ma również ograniczoną pojemność. Tworzenie kopii zapasowych w chmurze daje gwarancję bezpieczeństwa, backup online nie ma też żadnych ograniczeń w zakresie ilości zapisów danych.

Co daje backup w chmurze?

Czy wszystkie firmy powinny tworzyć kopie zapasowe swoich danych? Jak najbardziej tak. Zainfekowanie całej infrastruktury komputerowej przez złośliwe oprogramowanie może wyrządzić wiele szkód dla prowadzonego biznesu, a przede wszystkim zablokować dostęp do ważnych dla firmy informacji. Systemy zabezpieczeń, w których skład wchodzi regularny backup danych, są dzisiaj standardem wśród tych działalności, które stawiają na minimalizowanie ryzyka, działalność z wykorzystaniem innowacyjnych możliwości, chcą prześcigać konkurencję oraz oferować najwyższą jakość świadczonych usług.

Uznaje się, że firma, która raz została ofiarą hakerów, już zawsze będzie robić backup, natomiast znacznie lepszą opcją jest zapobieganie takim sytuacjom. Warto podkreślić, że tworzenie kopii zapasowych może być teraz naprawdę proste, wręcz automatyczne, jeśli tylko stawia się na backup w chmurze, czyli online.

Najlepsze standardy ochrony danych firmowych

Kopia danych gwarantuje pełną ochronę przed atakami hakerskimi, ale również przed nieszczęśliwym usunięciem plików czy przed uszkodzeniem mechanicznym komputera, nośnika lub dysku. Jeśli dane mają być maksymalnie chronione, należy korzystać z opcji backupu w chmurze w najlepszym wydaniu. Firmy powinny wybierać pakiety, zgodnie z którymi tworzenie kopii zapasowych nie tylko odbywa się regularnie, na przykład raz w tygodniu. Co więcej, zapisy powinny być realizowane automatycznie, a firma powinna mieć stały dostęp do monitorowania całej usługi oraz wsparcie techniczne. Należy przy tym dodać, że backup w chmurze powinien być optymalnie dopasowany wedle indywidualnych potrzeb firmy, dlatego zaleca się korzystanie z usług profesjonalnych dostawców technologii informatycznych.