Aplikacja Magello dla turystyki

Firmy turystyczne przeżywały wzloty i upadki. Wiele przedsiębiorstw, nawet tych większych musiało ogłosić bankructwo w czasach kryzysu, który nastąpił kilka lat temu. W ten sposób powstało okno dla młodych firm, chcących świadczyć usługi turystyczne. Nie każda jednak posiada możliwość przedstawienia dokładnej oferty swoich usług poprzez Internet. Niezbędny jest odpowiedni portal WWW z pełną funkcjonalnością, a nie każdego mniejszego organizatora na to stać.

Wszystko w jednym miejscu

Głównie z myślą o właśnie mniejszych organizatorach powstała aplikacja Magello, która służy do zbierania ofert wyjazdów oraz kompleksowej obsługi wszystkich dokumentów z nimi związanych. Magello jest prostym, acz bardzo rozbudowanym systemem. Firma wprowadza wyjazdy przez siebie organizowane do programu, opisując je w bardzo szczegółowy sposób. Poza charakterystyką każdej wycieczki, czyli ceną, opisem, ewentualnymi zniżkami, można również zaprezentować całą firmę, przedstawić regulamin wyjazdów oraz w prosty sposób zarządzać listą uczestników. Zapisy na dane wydarzenie są prowadzone poprzez Internet, a wszystkie wprowadzone informacje są przechowywane w chmurze, dzięki czemu organizator ma do nich łatwy dostęp z każdego miejsca na ziemi, z praktycznie każdego urządzenia.

System płatności

Magello nie jest tylko bazą danych z kilkoma funkcjonalnościami. System wspiera również płatności internetowe. Dzięki temu klient będzie mógł w prosty i szybki sposób zapłacić za swoją wycieczkę bez wychodzenia z domu. W przypadku braku wpłaty, system sam o niej przypomni, a w odpowiednim momencie zostaniemy poinformowani o nierzetelnym kliencie. Magello współpracuje z systemami PayU i PayPal, z którymi trzeba jednak wcześniej zawrzeć umowę. Wszystkie niezbędne dokumenty są generowane od razu z uzupełnionymi odpowiednimi danymi. Dzięki temu, praca jest znacznie szybsza.

Jeden system – kilka osób

System wspiera małe firmy turystyczne, których normalnie nie stać na zatrudnienie takiej liczby pracowników, jaka jest potrzebna do prężnego rozwoju i obsługi każdej wycieczki z osobna. Zamiast sprzedawcy, menadżera, księgowej i właściciela – wystarczy sam właściciel i system. Cena takiego rozwiązania nie jest zatrważająca. W wersji najbardziej podstawowej kosztuje niespełna 200 złotych za miesiąc. Wersja Enterprise to koszt sięgający 2 tysięcy złotych miesięcznie, nie każdy organizator jednak potrzebuje aż tylu funkcjonalności. Na chwilę obecną pakiety nie różnią się niczym poza ilością maili możliwych do wysłania w systemie masowym. W przyszłości ma być również dostępne masowe wysyłanie wiadomości tekstowych SMS czy obsługa masowych przelewów. Dla małych firm jednak opcje te są zupełnie niepotrzebne. Jedną z najciekawszych możliwości systemu jest wyświetlanie podstawowych statystyk wyjazdów. Można w szybki sposób sprawdzić popularność każdej oferty, a także zrobić ich porównanie, a także porównanie poszczególnych sezonów. Dzięki temu można zaoszczędzić na osobie analityka, który zbada, jakie wyjazdy cieszą się największym uznaniem i które z nich warto organizować na dłuższą metę.

Szybko i przyjemnie

System bazuje na współpracy między klientem, a organizatorem wycieczek. Firmie, która zbudowała Magello jak najbardziej zależy na jak największej popularności wszystkich firm, które korzystają z tego oprogramowania. Magello pobiera symboliczną opłatę w postaci kilku złotych za każdą wykonaną rezerwację. A więc, im więcej klientów ma biuro podróży, tym większy zarobek dla producenta oprogramowania. Dzięki temu, środowisko wygląda naprawdę przyjaźnie. Możliwe jest stworzenie osobnej strony dla każdego wyjazdu, specjalne promowanie poszczególnych ofert czy udzielanie zniżek i rabatów. System powstał w wyniku długich rozmów z przedstawicielami branży turystycznej, jest więc odpowiedzią na ich największe potrzeby. Coraz częściej powstają bardzo innowacyjne oprogramowania, wspólne dla danej branży, które mogą być wykorzystywane przez praktycznie wszystkie firmy o tym charakterze działalności. Magello jest jednym z nich – skierowanym do małych biur turystycznych i organizatorów wycieczek.