Ankieta zadowolenia pracownika – teraz wykonasz ją samodzielnie!

indian-paid-online-survey

Zadowolony pracownik to korzyść dla firmy – dzięki temu, że posiada ona usatysfakcjonowaną załogę, może działać jeszcze efektywniej i lepiej obsługiwać klientów. W związku z tym zadowolenie pracowników powinno być priorytetem dla każdego pracodawcy – to inwestycja, która zawsze się zwraca.

Aby dowiedzieć się, czy pracownicy są zadowoleni, warto przede wszystkim przeprowadzić odpowiednią ankietę, która będzie mogła anonimowo wskazać, jaki jest poziom satysfakcji załogi. Taka ankieta pracownicza nie jest jednak wcale bardzo trudna do wykonania – można przygotować ją samodzielnie, wykorzystując w tym celu ogólnodostępne narzędzia on-line.

Generatory ankiet

Generatory ankiet nie są nowością, ponieważ ankiety internetowe towarzyszą nam od lat. Teraz jednak można korzystać z nich również przez internet, nie musząc pobierać na dysk żadnych programów i przeprowadzać ich instalacji. Co więcej, praktycznie każdy dostępny w sieci generator ankiet jest tworzony tak, aby korzystanie z niego było wygodne i łatwe nawet dla tych osób, które nie posiadają żadnej szczególnej wiedzy i umiejętności w tym właśnie zakresie.

Samodzielna praca

Zatem w celu przeprowadzenia ankiety dla pracowników nie trzeba wcale zgłaszać się do zewnętrznej instytucji badawczej, która będzie mogła wtedy wykonać zlecenie, ale wystarczy przygotować ankietę samodzielnie. Generatory on-line, na przykład Webankieta, mają wiele różnych typów pytań do wyboru, na przykład mogą być to pytania otwarte, pytania macierzowe, pytania z suwakiem czy też polegające na przydzielaniu punktów. Ankieta może być następnie przesłana do pracowników lub mogą oni wypełniać ją na dedykowanej stronie internetowej.

Analiza wyników

To jednak jeszcze nie wszystkie zalety korzystania z generatorów ankiet on-line, ponieważ również pomagają one w przeprowadzeniu analiz wyników. Udostępniane narzędzia umożliwiają generowanie raportów z uzyskanych wyników, przeglądanie poszczególnych ankiet, segregowanie ich według wybranych kryteriów. W związku z tym takie narzędzia są bardzo pomocne w prowadzeniu ankiet – warto je wypróbować!