Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę ubezpieczeniową?

W sektorze ubezpieczeń panuje bardzo duża konkurencja. Jak spośród wielu działających na rynku podmiotów wybrać firmę, której ze spokojem będziesz mógł powierzyć swoje pieniądze, a przede wszystkim – liczyć na wsparcie w zmierzeniu się ze skutkami nieszczęśliwych wydarzeń? Podpowiadamy, gdzie warto szukać wskazówek!

Pozycje w rankingach

W sieci można znaleźć wiele zestawień, w których porównywane są propozycje kierowane do klientów przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. To bardzo dobry wyznacznik rzetelności i wiarygodności znajdujących się w nich firm. Musisz tylko pamiętać o tym, by były to rankingi aktualne, opracowywane przez ekspertów na podstawie jasno określonych kryteriów oraz pochodzące z wiarygodnych źródeł, czyli np. publikowane na łamach uznanych czasopism o tematyce finansów, motoryzacji czy nieruchomości (w zależności od tego, jakiego typu polisa Cię interesuje).

Opinie klientów

Drugą wskazówką, która może być pomocna przy wyborze firmy ubezpieczeniowej, są opinie jej dotychczasowych klientów. Możesz ich poszukać m.in. na portalach społecznościowych lub forach tematycznych, np. dla zmotoryzowanych. Pamiętaj jednak o zachowaniu pewnej dozy sceptycyzmu: nie wszystkie komentarze muszą być wiarygodne. Inną kwestią są indywidualne potrzeby i oczekiwania: to, co sprawdziło się w przypadku innych, może się okazać dla Ciebie niewystarczające (lub na odwrót). Z pewnością jednak warto zapytać o opinię znajomych – nierzadko zdarza się, że ubezpieczyciele oferują zniżki za polecenie. Może warto skorzystać z tej opcji?

Atrakcyjność ofert

Przy wyborze ubezpieczyciela warto jednak przede wszystkim dobrze zapoznać się z jego ofertą, a najlepiej porównać propozycje kilku, lub nawet kilkunastu konkurencyjnych firm. Jak zrobić to wygodnie i efektywnie? Skorzystaj z bezpłatnej porównywarki ubezpieczeń on-line – znajdziesz ją np. na stronie https://cuk.pl/. Dzięki temu internetowemu narzędziu szybko znajdziesz i przejrzyście porównasz oferty od ponad 30 ubezpieczycieli – zarówno jeśli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne, nieruchomości czy zdrowia i życia. Ponadto, będziesz mógł w razie potrzeby skorzystać z telefonicznej porady konsultanta, a gdy już dokonasz wyboru – od razu, bez wychodzenia z domu, zakupić polisę.

Rankingi, opinie klientów, a przede wszystkim internetowe kalkulatory ubezpieczeń to nieocenione wskazówki przy wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto się z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnej polisy.

Opublikowano wspólnie z serwisem: sukces-firmy.pl