Co zrobić ze zbędnym już samochodem?

Kiedy nadszedł czas, aby pozbyć się samochodu, który miałeś od dawna, masz do wyboru kilka opcji. Czy sprzedajesz samochód, wysyłasz na złomowisko, czy po prostu oddajesz?

Cóż, to po pierwsze zależy od stanu samochodu. Ważne jest, aby pamiętać, że często w przypadku starszych samochodów lub samochodów zepsutych koszt naprawy prawdopodobnie będzie zbliżony, jeśli nie większy niż sam samochód. W świecie samochodów wszystko, od opon, przez hamulce, aż po sprzęgła, ma ograniczoną żywotność, a typowe problemy mogą kosztować tysiące złotych.

Większość silników samochodowych powinna być w stanie osiągnąć około 200 000–250 000 km, ale niektóre z nich mogą dać się nieco wcześniej. Na szczęście dla tych, którzy chcą zarobić trochę szybkiej dodatkowej gotówki ze swoich pojazdów, Polska ma program w ramach którego samochody spełniające konkretne warunki są demontowane i poddawane recyklingowi na części zamienne lub złom.

Opcje przy pozbyciu się starego samochodu

1. Sprzedaż

Istnieją różne sposoby sprzedaży samochodu, za pośrednictwem dealera lub bezpośrednio przez stronę internetową lub listę reklam, nadaje się też lokalna gazeta. Pamiętaj, że często koszty reklamy są wysokie, więc upewnij się, że korzystasz z renomowanego źródła lub strony internetowej, jeśli zamierzasz samodzielnie wystawić samochód. Jeśli jednak skontaktujesz się ze sprzedawcą samochodu, proces ten będzie prostszy i mniej prawdopodobne jest, że spotkasz się z jakimkolwiek oszustwem, ale możesz również uzyskać mniej za swój pojazd, ponieważ ich celem jest osiągnięcie zysku.

2. Złomowanie

Złomowanie to świetny sposób na szybką gotówkę na samochód. Ponownie ważne jest, aby współpracować z niezawodnym sprzedawcą. Proste wyszukiwanie w Google pokaże Ci wiele miejsc, w których możesz poddać recyklingowi samochód, oraz wiele firm, które przyjadą i odebrać Twój samochód bezpośrednio z domu. Oto niektóre pytania, które możesz zadać gdy będziesz się kontaktować; czy to jest bezpieczne? Czy są zarejestrowanym sprzedawcą złomu? Czy płacą gotówką, czy robią przelew bankowy?

Zazwyczaj oferta jest dostarczana bezpłatnie i będziesz miał okres, w którym oferta będzie ważna, co pozwoli ci pomyśleć o decyzji. Innym pytaniem, które możesz się zastanawiać, jest to, w jaki sposób obliczają wartość twojego samochodu?

Cóż, robi się to biorąc pod uwagę cenę złomu w chwili, w której chcesz go złomować, niezależnie od tego, czy masz części wielokrotnego użytku i jaka była wartość podobnych samochodów w centrach recyklingu na twoim obszarze. Jeśli chcesz uzyskać wycenę gotówki na samochody, możesz zadzwonić na infolinię w zależności od tego jaki Skup aut Poznań Cię interesuje, podać im szczegóły swojego pojazdu, a natychmiast otrzymasz wycenę. Co z innymi pojazdami? Cóż, jeśli masz ciężarówkę, autobus lub 4×4, usługi recyklingu złomu mogą odebrać Twój pojazd i poddać go recyklingowi, tak jak w przypadku każdego innego samochodu.

Oddanie samochodu jest kolejną opcją. Jeśli masz przyjaciół lub rodzinę, którzy potrzebują pojazdu, który nadal nadaje się do jazdy, możesz rozważyć przekazanie im kluczy.

OTO-HOME
Telefon: +48 880 805 804
NIP: 7822509354
REGON: 302290151
BDO:000017211
ul. Szczepankowo 149
61-313 Poznań

https://www.facebook.com/skupauto/

BIURO CZYNNE:
Pon. 10:00-18.00
Wt. 10:00-18.00
Śr. 10:00-18.00
Czw. 10:00-18.00
Pt. 10:00-18.00
Sob. 10:00-16.00
Niedz. 12:00-16.00