Jak zorganizować wesele w plenerze?

Organizacja wesela w plenerze to coraz częściej rozważana opcja i nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ daje o wiele większą swobodę, a przy tym sprawia, że można przyciąć koszty. Jak zabrać się za organizację takiego wesela? Mamy kilka wskazówek, więc zapoznaj się z nimi koniecznie!

 

Organizacja wesela w plenerze – od czego zaczynamy?

 

Na początek warto zastanowić się, gdzie w ogóle chcielibyśmy zorganizować swoje wesele. Możliwości  http://oasiverde.pl mamy całkiem spore, ponieważ tego typu wydarzenia można z powodzeniem organizować na swoich posesjach, w parkach, ogrodach botanicznych, czy nawet na plaży. Wybór tego odpowiedniego miejsca niech jednak nie będzie przypadkowy, ponieważ będzie miał duży wpływ na całe przedsięwzięcie, jak również na samopoczucie gości. Najlepszym wyborem okazuje się miejsce bliskie sercu, więc jeśli kochamy bliskość natury, czy szum fal, to dobrym wyborem może okazać się właśnie plaża. Co ważne, organizacja imprezy w miejscu publicznym oznacza, że musimy wystąpić o stosowne pozwolenie, więc warto o tym pamiętać i dopełnić wszystkich formalności.

 

Organizacja wesela w plenerze – o czym jeszcze należy pamiętać?

 

Trudno wyobrazić sobie dobrą imprezę bez muzyki, więc jeśli chcemy, aby goście dobrze bawili się na naszym weselu, to koniecznie musimy poszukać odpowiedniego DJ, czy zespołu weselnego. Nie zapominajmy także o kimś, kto utrwali dane wydarzenie. Kamerzysta zapewni nam pamiątkę w postawić filmu wideo, a fotograf piękne zdjęcia. Poza tym musimy również zapewnić gościom miejsce do odpoczynku, a także przygotować się na zmienną pogodę w naszym kraju, a to oznacza, że dobrym wyborem może okazać się wypożyczenie namiotu. Co ważne, jego wielkość nie może przypadkowa. Wybierając namiot na wesele, warto wziąć pod uwagę ilość gości, a wtedy fachowcy wskażą nam, którą konstrukcją warto się zainteresować. Na koniec nie pozostaje nam nic innego, jak jeszcze zaplanować menu lub zamówić catering, bo trudno też sobie wyobrazić przyjęcie weselne bez jedzenia.