Zmęczenie oczu przed ekranem? Sytuacja do opanowania!

Dziś ponad 90% osób w wieku od 20 do 65 lat korzysta na co dzień z urządzeń cyfrowych. Przeciętnie spędzamy przed ekranem dziennie prawie siedem i pół godziny. Stojąc, siedząc, leżąc, w pracy, w komunikacji miejskiej, w domu… używamy tych urządzeń we wszystkich sytuacjach i konfiguracjach.

Ale dużo wymagają od naszych oczu. W różnych i często bliskich odległościach – nasze oczy nieustannie pracują, aby się dostosować. Są również narażone na szkodliwe światło niebiesko-fioletowe i dyskomfort powodowany przez odbite światło. Wynik: obecnie trzy czwarte osób cierpi na zmęczenie wzroku. Aby zachować zdrowie wzroku, warto zaopatrzyć się w szkła okularowe Bródno specjalnie zaprojektowane do używania przy ekranie.

Bliższe odległości czytania, małe litery, odbite światło, szkodliwe oddziaływanie światła niebiesko-fioletowego: korzystanie z urządzeń cyfrowych stawia przed naszymi oczami duże wymagania. Z biegiem czasu może to prowadzić do znacznego zmęczenia wzroku: bólów głowy, swędzenia, zaczerwienienia lub suchości oczu, zamazanych obrazów… Bliższe przyglądanie się ekranom może również zachęcać do nieodpowiednich pozycji podczas oglądania.

Niezależnie od tego, czy potrzebuje korekcji wzroku, czy nie, każdy może użyć specjalnych soczewek, aby odciążyć oczy. Soczewki te pomagają oku dostosować się do różnych odległości ekranów i filtrują szkodliwe światło. Pomagają również naszemu ciału znaleźć bardziej naturalną i zrównoważoną pozycję. Coś, co przynosi korzyści zarówno naszemu samopoczuciu, jak i chroni nasze zdrowie wzrokowe.

Wiele osób każdego dnia spędza godziny wpatrując się w ekran komputera. Pisanie, czytanie i przeglądanie różnych rodzajów multimediów na podświetlanym ekranie przez długie godziny może powodować zmęczenie oczu. Każdy może skorzystać na zwiększonej świadomości czasu spędzanego przed komputerem, ale osoby wymagające korekcji wzroku i noszące soczewki kontaktowe powinny podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby ograniczyć dalsze uszkodzenia oczu.

Wskazówki dotyczące pracy przy komputerze i noszenia soczewek kontaktowych

Podczas noszenia kontaktów możesz zauważyć zwiększoną wrażliwość oczu podczas pracy przy komputerze. Wpatrywanie się w ekran przez cały dzień zmniejsza częstotliwość mrugania i często powoduje rozmycie i zmianę ostrości widzenia, co prowadzi do suchości, podrażnienia, zmęczenia oczu i zmęczenia ogólnego. Jeśli Twoja praca wymaga pracy przy komputerze, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby złagodzić dyskomfort: dostosuj swoje siedzenie – Kiedy Twój wzrok jest zrelaksowany, patrząc prosto przed siebie, powinieneś patrzeć tuż nad monitorem. Utrzymanie siedzenia i ekranu na odpowiednim poziomie nie tylko pomoże twoim oczom, ale także utrzyma szyję i plecy w wygodnej pozycji podczas pracy przez cały tydzień.

Co jeszcze? Może to zabrzmieć i wydawać się głupie, ale świadomy wysiłek, aby mrugnąć, pomoże zapobiec wysychaniu oczu. Szczególnie, gdy skupiamy się na pracy, możemy rzadziej mrugać, gdy patrzymy na oświetlony ekran.

Polecamy:
Etykiety na produkty – czy warto w nie zainwestować?