Złomować czy sprzedać do skupu – co zrobić z niesprawnym samochodem firmowym?

Firmowa flota samochodowa jest narażona na nieustanna, intensywna eksploatację. Auta firmowe są przecież wykorzystywane codziennie przez pracowników różnych działów. W wielu firmach nawet trudno sobie wyobrazić sytuację, w której nie byłoby dostępu do wygodnych samochodów, które zawsze byłyby pod ręką. Trzeba jednak mieć świadomość, że intensywnie używane samochody dosyć szybko się zużywają i już po kilku latach trudno jest z nich dalej korzystać. Wtedy lepiej jest je sprzedać, a w tym czasie zacząć poszukiwania nowych aut.

Auto firmowe co miesiąc robi tysiące kilometrów po Polsce i nie tylko, trudno więc się dziwić, że te same modele samochodów i te same roczniki w rękach prywatnych prezentują się zupełnie inaczej niż samochody firmowe. Te drugie eksploatowane są bowiem o wiele bardziej intensywnie i dużo częściej. Jeśli samochód firmowy ma już swoje lata, a na liczniku kilkaset tysięcy kilometrów, warto rozważyć wymianę auta na nowe. Samochód, który często się psuje, nie jest dobrą opcją w przypadku auta firmowego. Jeśli więcej czasu będzie spędzał w warsztacie niż w podróży, koszty jego utrzymania będą nieuzasadnione i raczej nie zwrócą się.

Skup samochodów za gotówkę

Aby szybko i sprawnie sprzedać niesprawny samochód, dobrze jest skorzystać z oferty firm, które zajmują się skupem samochodów. Takie opcje znajdziemy praktyczne w każdym większym i mniejszym mieście. Co więcej, jest to rozwiązanie bardzo wygodne z perspektywy właściciela samochodu. Wystarczy zadzwonić do wybranej firmy, umówić się na spotkanie z jej przedstawicielem i czekać na wizytę. Przedstawiciel firmy skupującej auta przyjedzie w umówionym terminie, oceni stan auta, wyceni je i zaproponuje satysfakcjonującą właściciela stawkę. Jeśli ten się zgodzi, transakcji można dokonać praktycznie od ręki. Właściciel dostanie gotówkę, a firma samochód. Wszystkie formalności leżą po stronie kupującego, nie trzeba się więc martwić żadnym bieganiem po urzędach po dokonaniu sprzedaży samochodu. Skup samochodów to dobre i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można sprzedać samochód praktycznie od ręki i bez żadnego włożonego wysiłku.

Czasem lepiej jest zezłomować auto służbowe

Od ręki można również samochód zezłomować. To dobre rozwiązanie w sytuacji aut, które są w pełni niesprawne, kiepsko się prezentują i nie da się z nich wykrzesać już praktycznie nic. Jeśli nawet firma skupująca auta nie będzie zainteresowana kupnem, to oznacza, że jedynym sposobem na szybkie pozbycie się problemu na czterech kółkach jest zezłomowanie samochodu. Warto zrobić to jak najszybciej, aby uchronić się chociażby od niepotrzebnych kosztów związanych z opłata polisy ubezpieczeniowej. Profesjonalne złomowanie aut szczecin pozwala na szybkie, sprawne i bezproblemowe zezłomowanie każdego auta praktycznie od ręki. Wszystkie formalności trwają dosłowne kilka minut, dzięki czemu w krótkim czasie można pozbyć się samochodu i zająć poszukiwaniem nowej, bardziej nowoczesnej i komfortowej w użytkowaniu floty samochodowej dla firmy.