Kogo zatrudnić do pozycjonowania stron w Jaworznie?

Pozycjonowanie stron internetowych to jedno z przedsięwzięć wchodzących w skład strategii marketingowych wielu firm. Umożliwia pozyskiwanie nowych klientów ze stale rozwijającego się medium jakim jest Internet, jak również budowanie świadomości istnienia marki zarówno w wymiarze lokalnym, jak i ponadregionalnym.

SEO w Jaworznie – zasady którymi warto kierować się

Pozycjonowanie stron w Jaworznie to usługa, którą trudni się wiele mniejszych i większych agencji marketingowych oraz spore grono freelancerów. Są wśród nich profesjonaliści, ale jest też spore grono amatorów. I co w tej sytuacji można począć? Kogo zatrudnić do pozycjonowania strony internetowej?

Widoczność strony firmowej w sieci zdecydowanie warto powierzyć specjalistom. Najlepiej nie dużej firmie lub agencji, a mniejszemu podmiotowi gospodarczemu. Dlaczego? Ponieważ mniejszej firmie będzie zależeć znacznie bardziej na podniesieniu pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania niż dużej agencji, dla której 10 klientów mniej lub 10 klientów więcej nie będzie robiło żadnej różnicy.

Pod kątem kosztów ponoszonych na pozycjonowanie stron w Jaworznie, pomysł z zatrudnieniem specjalisty ds. SEO (pozycjonowania stron) prowadzącego mikro agencję reklamową może być o niebo atrakcyjniejszy, niż zlecenie usługi SEO dużej agencji. W tym przypadku sprawdza się zasada: duża firma – duże koszty stałe, mała firma – małe koszty stałe, a przez to też możliwość zaproponowania atrakcyjniejszej ceny usługi. Korzystanie z usług freelancerów może okazać się najatrakcyjniejsze finansowo, niemniej czy warto powierzyć biznes komuś, kto nie ma doświadczenia w prowadzeniuswojego?

Przed nawiązaniem współpracy warto zweryfikować również osiągnięcia danej firmy pod kątem pozycjonowania. Wskazanym jest aby pochwaliła się wynikami i czasem, w którym osiągnęła daną pozycję lub widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Szczególnie warto zwrócić uwagę, czy dana firma zobowiąże się do cyklicznego opracowywania raportów ze swoich działań oraz będzie skłonna wyjaśnić co przedstawiają dane raportu. Istotne jest także to, by prezentowane dane pochodziły z ogólnodostępnych i bezpłatnych narzędzi, np. w przypadku danych statystycznych, aby był to Google Analytics i Google Search Console. W przeciwnym razie może być to pole do nadużyć ze strony agencji.

Specjalista ds. pozycjonowania stron w Jaworznie

Lokalne SEO w Jaworznie to także szansa na pozyskiwanie klientów z najbliższych okolic. Znajomość lokalnego rynku marketingu internetowego oraz doświadczenie na innych lokalnych rynkach może być nie do przecenienia. W związku z tym warto skorzystać z usług mikro agencji e-marketingowej, która ma doświadczenie lokalnym pozycjonowaniu.

Jedną z nich jest Marcin Balana – Profesjonalne Usługi E-Marketingowe. Jej właściciel to doświadczony specjalista ds. marketingu internetowego z udokumentowanymi sukcesami w branży pozycjonowania stron internetowych. To osoba sumienna, rzetelna i uczciwa. To specjalista, któremu zdecydowanie warto powierzyć pozycjonowanie strony w Jaworznie.

Marcin Balana
tel.: 512 188 666
e-mail: kontakt@marcinbalana.pl