Zadaszenie i zabudowa tarasu, gdzie w tym wszystkim jest sens?

Czy zadaszenie i zabudowa tarasu ma sens?

Odpowiedź na pytanie zadane powyżej jest twierdząca: Oczywiście, że tak, ma sens tym bardziej, jeżeli dom jest duży i spełnia inne warunki, przykładowo techniczno- architektoniczne- powierzchnia użytkowa domu względem obszaru całego niezadaszonego jeszcze tarasu.

Kiedy budowa dodatkowego zadaszenia tarasu ma sens?

Dodatkowe zadaszenie tarasu jest sensowne, kiedy spełnione są następujące warunki:

 •  w sytuacji ,w której: przydomowy taras ma odpowiednio dużą powierzchnię, co najmniej powyżej 10 m2;
 • gdy: zadaszenie tarasowe ma sens jedynie wtedy, gdy sam taras będzie regularnie użytkowany przez domowników
 • odpowiedni rodzaj zadaszenia ma sens jedynie, wówczas:  gdy jest ono wykonane od przysłowiowego “od A do Z” -w sposób prawidłowy, oczywiście z naciskiem na jakość, czyli lepiej zapłacić raz, a dobrze mieć wykonane;
 • sensowne jest  wtedy również: projektowanie i wykonywanie zadaszenia tarasu- wraz ze szczególną dbałością o jego istotne detale konstrukcyjne tj.: zabezpieczenia, np. belek, czy konserwacja pozostałych składowych, m.in. sposobu mocowania szkieletu zadaszenia, elementów łączeniowych, aż po sam dach.

Ważne: Nie warto oszczędzać na materiałach i wątpliwej jakości zamienników elementów producentów  konstrukcji szklanych i aluminiowych bądź mechanizmów, czy ewentualnych- złożonych układów sterowania w czasie budowy zadaszenia tarasu. Ponieważ to zaowocuje wysoką awaryjnością takiego dachu w przyszłości, bliższej lub dalszej.

Ciekawe i właściwe zadaszenia tarasu w postaci markiz

Rodzima polska firma ALUBOSS z długoletnim już rynkowym stażem oraz doświadczeniem posiada w swojej bogatej ofercie- repertuarze firmowego portfolio sensowne rozwiązanie, np. -nowatorski system markiz rozkładanych. Oferta produkcji wraz z montażem dotyczy zarówno zadaszenia typu markiza z napędem manualny (ręcznym), jak i w pełni zautomatyzowanym, będącym sterowanym za pomocą pilota – systemem elektrycznego zadaszenia

MARKIZY

Markizy tarasowe prezentują się znakomicie i to niezależnie od pogody, która jest w danej chwili- w części dnia. Gwarantują one równocześnie praktyczną i solidną ochronę przeciwsłoneczną na dużych powierzchniach użytkowych przydomowych tarasów, balkonów albo ogródków piwnych w restauracjach czy barach. System (mechanizm) rozkładanego zadaszenia rodzaju markiza możesz wykonać z użyciem napędu sterowania ręcznego lub elektrycznego. Jednak napęd, inaczej sterowanie elektryczne zawsze jest bardziej praktyczne oraz komfortowe w jego zastosowaniu codziennym. Wszystko dzięki jego pełnej automatyzacji, zaś Tobie jedynie pozostaje naciśnięcie odpowiedniego przycisku na pilocie w celu rozłożenia lub złożenia materiałowego, wykonanego z tkaniny zadaszenia.

Zalety zadaszenia tarasu typu markiza

 •  praktyczna i skuteczna ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym;
 • stylowy i nowoczesny wygląd, tworzy unikatową aurę (klimat) każdego tarasu;
 • duży wybór wzorów oraz kolorów dzianin/ tkanin;
 • kilka wariantów kolorystycznych aluminiowego szkieletu dachu;
 • wymiarowość markizy pod wymiar konkretnego domu;
 • dopasowanie zadaszenia typu markiza do całej zewn. elewacji budynku;
 • sterowanie ręczne (manualne) lub elektryczne wraz z automatyką pogodową.

Ostateczny wybór budowy zadaszenia należy już tylko do Ciebie, odnośnie kwestii, co do wyboru jego rodzaju do Twojego tarasu, a więc musisz wybrać rozwiązanie techniczne, które najbardziej odpowiada Twoim codziennym potrzebom.

Zatem do dzieła i z całkowitą satysfakcją użytkowania dachu oraz Twojego tarasu na długie lata, tego Ci życzę.