Z rodziną na wakacjach – o czym pamiętać przed i w hotelu?

Podróże rodzinne z noclegiem w hotelach są… dziwne. Kiedy jesteś w domu, wszystko jest tam, gdzie jest potrzebne, i wiesz dokładnie, czego się spodziewać, kiedy twoje dzieci przechodzą przez drzwi. Kiedy odwiedzasz hotel z dziećmi, jest zupełnie inaczej. Podróże rodzinne różnią się zasadniczo od podróży służbowych lub indywidualnych, a jeśli nigdy nie podróżowałeś z dziećmi, to wszystko może wydawać się ci obce, ale to w porządku. Pozwól nam rozjaśnić, jak wygląda zameldowanie w hotelu dla dzieci i dlaczego czujemy potrzebę dzielenia się poradami na temat podróży rodzinnych oraz gdzie powinieneś udać się na Wczasy na mazurach z rodziną.

Spośród wszystkich porad dotyczących podróży rodzinnych, to jak opanować pobyt w hotelu jest jedną z najważniejszych. Komfort w domu z dala od domu nadaje ton każdej podróży. Dla naszych czytelników przed urlopami dowiedzieliśmy się nie tylko, jakiego rodzaju pokój hotelowy potrzebuje taka czy inna rodzina, ale także:

  • jakie działania musimy podjąć po przybyciu do hotelu, zameldowaniu się, wejściu do pokoju
  • jak przejść do ustalenia oczekiwań dotyczących zachowania i pobytu w hotelu

Pamiętać należy, gdy mówimy o poradach dotyczących podróży rodzinnych, że każda rodzina jest tak bardzo inna. Wskazówki dotyczące podróży rodzinnych, którymi będziemy się z tobą dzielić są bardzo specyficzne dla tego, kto się nimi z nami podzielił, gdy podróżował. Jeśli masz inne wskazówki lub sprzeczne myśli na temat tego jak radzić sobie z podróżami rodzinnymi i hotelami, prosimy – zostaw te w komentarzach, ponieważ inni czytelnicy prawdopodobnie też mogą skorzystać z twojej porady.

Wybór miejsca noclegowego

Pierwszą rzeczą, o której należy porozmawiać przed podróżami rodzinnymi to sposób, w jaki wybierasz swoje zakwaterowanie. Wystarczy Ci jedno zetknięcie się z pokojem. który okaże się zbyt mały dla czterech osób, abyś zrozumiał, jak bardzo trzeba się postarać, gdy dokonuje się rezerwacji lub sprawdza hotel. Zwykle czteroosobowa rodzina musi mieć bardzo duży pokój, zwłaszcza jeśli wie. że spędzi dużo czasu w hotelu. Przykład: będzie padał deszcz przez trzy dni, musicie się odnaleźć wszyscy w tym miejscu – w miejscu dla rodziców i w strefie zabawy dla dzieci.

Niejeden z tych, którzy pracowali w hotelach pewnie śmiał przyzna, że ​​kiedy pracował w hotelach i domkach w których zatrzymywały się dzieci (zwłaszcza jeśli sam nie miał dzieci) przewracał oczami, kiedy zobaczył rodzinę podchodzącą do recepcjo. Cóż, może nie aż tak wyraźnie, ale w oczach takich osób może się pojawić przerażenie – dopóki sami nie wybiorą się na wyprawę z całą rodzinką i nie zrozumieją co to znaczy podróżować np. z dwójką małych dzieci. Patrząc na to jako ten gość z rodzinką musisz się przygotować, iż w niektórych hotelach niekoniecznie nastawionych na rodziny z dziećmi możesz się mieć ciężko odnaleźć z całą swoją grupką.

Parkowanie

Zanim jednak dotrzemy do recepcji i zameldowania może się pojawić problem parkowania. Zawsze upewnij się, że wybrałeś odpowiedni rodzaj parkingu dla swojej podróży rodzinnej. Niektóre hotele oferują bezpłatne parkowanie, niektóre dysponują parkingiem tylko za opłatą, a niektóre mają prywatny parking za szaloną stawkę za każdą noc. Zawsze pytaj z wyprzedzeniem, jakie opcje będą dostępne, a następnie, kiedy przyjedziesz, porozmawiaj z kimkolwiek, kto pracuje w recepcji, aby upewnić się, że dokonałeś najlepszego wyboru dla swojej rodziny.

Wskazówka: jeśli przyjeżdżasz do hotelu i są tam lokaje, upewnij się jaki bagaż powinieneś zabrać ze sobą. Jeśli zaczną wyładowywać samochód, natychmiast zaangażuj się, aby nie zgubić z pola widzenia czegoś, czego wkrótce będziesz potrzebować. To szczególnie istotne, jeśli ma się malutkie dzieci i nagle potrzebuje się np. pieluchy albo zagubionego smoczka.

Kiedy dotrzesz do recepcji, upewnij się, że wyjaśniłeś typ swojego pokoju. Jeśli nie ma jeszcze gotowego pokoju, na przykład jeśli przybyłeś do hotelu za wcześnie, zapytaj, czy są dostępne jakieś udogodnienia. Nigdy nie boli zapytać, a może akurat? Często, szczególnie jeśli jesteś członkiem lojalnościowym danego hotelu, jakiś miły bonus jest proponowany na miejscu w sposób naturalny – ale jeśli nie, zawsze dobrze jest się zapytać.

Kolejną rzeczą, o którą należy zapytać, gdy jesteś w recepcji, jest mini bar w pokoju. Nie sugeruję tego, abyś mógł zaplanować, jaki napój dostaniesz, gdy tylko dotrzesz do pokoju, ale żebyś był przygotowany na to, by zapobiec szaleństwu małych dzieci, gdy zobaczą zwisające przed nimi batoniki. .W zależności od marki hotelu może się okazać, że mini bar posiada czujniki. Co to znaczy? Oznacza to, że jeśli dotkniesz czegokolwiek w lodówce lub na tacy, system komputerowy hotelu będzie o tym poinformowany, a koszt tego elementu zostanie dodany do twojego rachunku. To chyba najmniej ulubiona funkcja w ekskluzywnych hotelach, o jakiej wiadomo gościom – ale warto mieć jej świadomość, aby się nie zdziwić gdy przyjdzie pora uregulować kwotę.

Wskazówka: jeśli w pokoju znajduje się mini bar, możesz poprosić o jego usunięcie. Jeśli jest to minibar z czujnikami, poproś go, aby jak najszybciej go odesłał, a następnie nie zapomnij, aby upewnić się, że nie ponosiłeś żadnych opłat przez np. ciekawość swoich brzdąców.

Z rodziną na wakacjach: wreszcie w pokoju

Gdy tylko w końcu dotrzesz do swojego pokoju, musisz zrobić szybki przegląd , aby sprawdzić, czy jest coś tam potencjalnie niebezpiecznego. Często spotyka się lampy podłogowe, które są niepewnie wyważone. Może to oznaczać, że mają wyższy środek ciężkości i twój maluch może niechcący strącić je na siebie i stłuc. Lampy są czymś, na co zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są przedmioty dekoracyjne, które nie są przeznaczone dla dzieci. Warto też zaufać hotelom, które już na swojej stronie www podkreślają iż są przyjazne dla rodzin z dziećmi – takich informacji szukaj już na etapie rezerwowania noclegu, a powinno obejść się bez niemiłych niespodzianek. Więcej informacji? Zajrzyj tutaj: Blog hotelu Pory Roku – Mazury .