Xiaomi Mi Band 2: doskonała opaska

954ada77e46917ddbc9eddf41d47d881

Przyznajemy od razu: z tą doskonałością w tytule to tylko clickbait. A jednak jest też drugie dno: aby je odkryć, zobaczmy, co sprawiło, że Xiaomi Mi Band 2 stała się jedną z najpopularniejszych fit-opasek na rynku, mimo że można ją jeszcze dopracować.

Cenowy sukces

To akurat nie budzi żadnych wątpliwości. Pod względem cenowym Xiaomi Mi Band 2 wypada znakomicie: kosztuje około 100 złotych, a za paręnaście do kilkudziesięciu można dokupić wszystkie niezbędne akcesoria. Jest to więc na pewno najlepsza pod względem cenowym propozycja ze wszystkich na rynku. Wprawdzie są opaski, które kosztują mniej, ale ich jakość jest mizerna i na dobrą sprawę to właśnie Xiaomi wyznacza dolną granicę cenową, poniżej której nawet nie warto patrzeć.

Jak to jest z doskonałością?

Xiaomi Mi Band 2 jest opaską, którą w porównaniach często zestawia się choćby ze sprzętem Garmina, mimo że to znacznie droższe akcesoria dla aktywnych. Mi Band jest produktem stworzonym z myślą o amatorach, a jeśli już decydują się na nią profesjonaliści, to dlatego, że mają świadomość, iż w droższych opaskach niewiele lepiej da się rozwiązać problemy znane z modeli Xiaomi.

  • Dokładność. Jak można było przypuszczać, Xiaomi Mi Band 2 nie jest ultra dokładnym sprzętem pomiarowym. W wielu testach błędy wynosiły po około 10% na różnych dystansach. Niby wiele, ale biorąc pod uwagę, że w najdroższych modelach na rynku i tak raczej nie udaje się zejść poniżej 5%, to już patrzy się na to trochę inaczej.
  • Trwałość. Mi Band 2 jest, w przeciwieństwie do starszych modeli od Xiaomi, naprawdę solidną opaską. Dobrej jakości tworzywa i wymienne gumy sprawiają, że jest to opaska, która naprawdę ma potencjał długiej pracy.
  • Komfort. Pasek, jak to pasek, wymaga przyzwyczajenia, ale sama opaska jest lekka, nie rzuca się w oczy, a wygoda obsługi ułatwia korzystanie z Xiaomi Mi Band 2 nawet w kiepskich warunkach. Ekran jest dość duży i bardzo czytelny. Na tle konkurencyjnego sprzętu Xiaomi wyróżnia się przede wszystkim starannym wykończeniem.
  • Funkcjonalność. Xiaomi Mi Band 2 wybudzi telefon, oszczędnie zagospodaruje całe 70 mAh energii z akumulatora (to zapas na prawie 3 tygodnie), a przy tym zmierzy puls, dystans, ilość spalonych kalorii i wiele więcej. Jest to opaska podstawowa – bez własnego modułu GPS i zaawansowanych systemów korekty wyników, ponieważ tym zajmuje się oprogramowanie w smartfonie.

Xiaomi Mi Band 2 na co dzień

Niektóre funkcje, tak jak monitoring snu i inteligentny alarm, są oceniane mniej więcej na mocną trójkę albo czwórkę. Sam pomiar typowo sportowej aktywności zasługuje na pewno na piątkę. Opaskę można spersonalizować, dobierając własną oprawkę w innym kolorze, precyzyjne wykonanie nie przeszkadza przy wykonywaniu normalnej aktywności, więc jednym zdaniem: jest to opaska dobra na co dzień. Czy sprawdzi się u profesjonalistów? Naszym zdaniem tak, bo pomyłki są rzadkie i niewielkie, a są ważniejsze elementy wyposażenia, niż sama tylko opaska. Można ją kupić w dobrej cenie tutaj: https://www.aze.com.pl/pl/p/Opaska-Mi-Band-2-Xiaomi/550.