Wystrój wnętrz – jakie są trendy na rynku?

2017-loftdecora-sadowa-stol-male-4

Marzy Ci się nowy wystrój w biurze, czy też domu? Pragniesz, by Twoja firma była modnie, urządzona z duchem czasu. Przeczytaj zatem, co dzisiaj jest trendy w dziedzinie wystroju wnętrz.

Te kolory są na topie

poduszka na krzesłoWiadomym jest fakt, iż urządzając wnętrze domu skupiamy się przede wszystkim na kolorystyce. Pamiętajmy jednak zawsze o tym, że to, co jest modne, wcale nie musi się nam podobać na siłę. Każdy człowiek inaczej postrzega barwy i inaczej na nie reaguje. Dlatego też, jeśli modny kolor zawsze działał Ci na nerwy, to broń Boże nie wykorzystuj go w swoich wnętrzach, bo jest w tej chwili na czasie. Dom jest dla Ciebie, a nie na odwrót. Masz się w nim czuć odprężony i zadowolony. W dzisiejszym wystroju wnętrz dominują raczej kolory spokojne, można byłoby rzec nawet, że neutralne. Zasadą dobrego wystroju wnętrz jest to, by dopasować ze sobą maksymalnie trzy kolory, które wypełnią nam wnętrze. Dzisiaj króluje biel, szarość, fiolet, czy też lawenda, a także odcienie brązu i niebieskiego.

Każdy z nas powinien sam zdecydować, które kolory lubi i którymi będzie się chętnie otaczał. Remont domu to przecież nie jest kupno sukienki, którą można w każdej chwili sprzedać, czy też odwiesić do szafy. Chyba, że ktoś ma nadmiar pieniędzy i systematycznie goni za modą, ale to już inna bajka. Jeżeli decydujemy się na białe ściany, to dobrze jest wypełnić wnęki naszego domu ciemniejszymi kolorami. Zawsze starajmy się pobawić w kontrasty, ale nie do przesady, by nie zrobić z wnętrza wesołego miasteczka. Najlepiej spróbować z zestawianiem tego samego koloru, tylko w innych odcieniach, to najbezpieczniejsza droga do wnętrzarskiego sukcesu.

Moc światła

Same ściany i meble nie wystarczą, gdyż piękno wnętrz tworzy również, a niekiedy przede wszystkim odpowiednie oświetlenie. W dzisiejszych czasach można tworzyć naprawdę niesamowitą architekturę wnętrz właśnie światłem. Dzisiaj nie wiesza się już żyrandoli na środku sufitu, które oświetlały całe pomieszczenie. Obecnymi czasy punkty świetlne powstają tam, gdzie mają nam one służyć np. w salonie nad kanapą, w sypialni nad łóżkiem, czy też w kuchni nad miejscem, gdzie przyrządzamy posiłki.

Do tego światło ma różne natężenie, gdyż inaczej oświetlamy sobie sypialnię, a inaczej kuchnię, czy też łazienkę. W niektórych miejscach potrzeba światła jest większa, w innych ma tworzyć kameralną atmosferę. W dzisiejszych czasach mamy możliwości oświetlania tylko niektórych przedmiotów danego wnętrza, dzielenia światłem pewnych przestrzeni, czy też optycznego powiększania lub pomniejszania wnętrza. Nowoczesne oświetlenie zwisa na długich linkach lub jest perfekcyjnie montowane w ścianach, sufitach, wnękach itd. Oczywiście oświetlenie musi być dopasowane do całości wnętrza, gdyż raczej do salonu urządzonego np. w stylu skandynawskim, nijak ma się oświetlenie typu wersalskiego. Jeżeli światło i wnętrze stanowią całość, to robi to naprawdę piorunujące wrażenie.

Co mówią ściany?

Na dzień dzisiejszy do łask wracają bogate wzory i motywy, które tworzą wnętrze bardziej okazałym, ale jednocześnie przytulnym. Najczęściej taki motyw ozdobny umieszczany jest na jednej ze ścian lub ścianach przeciwległych. Współczesne tapety, tynki fakturowe i inne przeróżne dekoracje dają nam wiele możliwości upiększenia i zarazem unowocześnienia naszego wnętrza. Nic zatem dziwnego, że w podmiejskich rezydencjach coraz częściej na ścianach pojawiają się bogato zdobione tapety, stiuki weneckie i wiele innych dekoracji, które tworzą niesamowitą elegancję wnętrza. Na architektoniczny rynek powrócił także korek, czy też tynk w stylu kornik. Nadal nieśmiertelnym kolorem ścian jest biel, którą można ozdabiać najróżniejszymi wzorami i kolorami.

www.lazienkiabc.plBiel świetnie sprawdza się także w kuchniach i łazienkach – nie tylko w przypadku mebli, ale również kolorów ścian. Do miejsc szczególnie narażonych na wilgoć warto wybrać farbę antypleśniową i przeciwgrzybiczną np. Rust-Oleum Perma-White, która pozwoli zachować odpowiedni wygląd powierzchni przez lata.

Pamiętaj jednak, że wnętrze domu, czy też mieszkania ma nie tylko pachnieć modą, ale przede wszystkim ciepłem domowego ogniska, gdyż dom ma służyć do mieszkania, a nie do zwiedzania przez tłumy znajomych, którym chcemy się pochwalić.

Artykuł opracowano z firmą LOFT Decora, która odważnie wyznacza trendy na rynku meblarskim.