Wyposażenie kuchni o charakterze komercyjnym – poznaj podstawy wyszukiwania!

Jeśli chodzi o zakupy nowych urządzeń kuchennych do restauracji – dużych i dużych – warto próbować znaleźć wiarygodne recenzje. Mamy szczęście, bowiem dzisiejsza sieć internetowa jest niezawodnym źródłem informacji o opiniach klientów, które naprawdę opowiadają o tym, jak można oczekiwać, że urządzenie będzie działać…..

Ale niestety zwykle opinie te odnoszą się do zastosowania urządzeń takich jak kuchenka gazowa w domowej kuchni, ale w branży restauracyjnej zwykle nikt nie ma na tyle dodatkowego czasu na poświęcać go na napisanie recenzji, aby inni mogli się na tym uczyć. Oto kilka wskazówek, w jaki sposób możesz znaleźć odpowiedzi, których potrzebujesz podczas zakupów nowego komercyjnego wyposażenia restauracji.

1. Najpierw zbadaj kategorię.

Zacznij od zbadania pierwszej kategorii. Prawdopodobnie wiesz, czego szukasz na rynku, tzn. poszukiwanie nowej „mikrofalówki” przyniesie lepsze wyniki niż wyszukiwanie „wyposażenia dla restauracji”. Przeszukaj sieć w poszukiwaniu fraz kluczowych, które mogą pomóc Ci znaleźć potrzebne informacji:

  • zakup profesjonalnej mikrofalówki

  • mikrofalówka dla restauracji

  • mikrofalówka kuchnia komercyjna

Pomoże ci to znaleźć pytania, które powinieneś zadać, szukając nowego sprzętu i pomoże ci zawęzić wybór do rodzaju podkategorii i / lub produktów, które powinieneś dalej badać, jak np. https://www.rtvagd.net/mikrofalowka/.

2. Rozpocznij badanie konkretnych modeli z danej kategorii sprzętu.

Podobnie jak w przypadku zakupu sprzętu do domu, wykorzystując badania, które już wykonałeś, uzyskaj konkretne nazwy marek i modeli urządzeń, którymi możesz być zainteresowany, i sprawdź, czy istnieją recenzje napisane w różnych miejscach w Internecie. Weźmy przykład wspomnianej mikrofalówki – możesz dowiedzieć się, że ten wytrzymały model który wybrałeś jest podobny do innych popularnych marek mikrofalówek, ale może nie jesteś z nim tak zaznajomiony. Zanim dokonasz inwestycji, popatrz na to, co inni kupujący myślą o tym sprzęcie – zanotuj opinie i pytania, które znajdziesz w innych witrynach sprzedawców. Przeszukaj sieć w poszukiwaniu następujących fraz kluczowych ukierunkowanych na konkretny model.

3. Wyszukaj filmy nt produktów.

Podczas wyszukiwania musisz przełączyć się na „filmy” (w Google jest to jedna z opcji poniżej pola wyszukiwania) i przejrzeć filmy produktów, które mogą być udostępnione. Poniżej filmów zazwyczaj znajdują się komentarze, które mogą pomóc w wyborze.

4. Zapytaj specjalistów.

Większość witryn ma funkcję czatu na żywo, która umożliwia natychmiastowe rozmawianie z przedstawicielem obsługi klienta. Kiedy możesz udostępnić im szczegóły swojego zakupu (np. q jaki sposób będziesz korzystać ze sprzętu, jak często będziesz używać sprzętu itp.), często mogą lepiej dopasować się do wyposażenia, które będzie wpasowane w Twoje potrzeby. Nie bój się rozmawiać!

5. Zapytaj swoich kolegów z branży.

Wreszcie, jeśli masz czas, aby czekać na opinie, znajdź forum, na którym koledzy z branży chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z różnymi sprzętami i markami.