Ciało po wypadku samochodowym – co może pomóc wrócić do formy?

Wypadki samochodowe mogą być traumatyczne zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie. Jeśli miałeś wypadek, twoje ciało musi zostać ocenione i poddane leczeniu w odniesieniu do wszystkich obrażeń, aby umożliwić całkowite wyleczenie i zapobiec ich chronicznemu bólowi.

Fizyczne obawy związane z rehabilitacją po przebyciu wypadku samochodowego

Istnieją dwa obszary ciała, które należy ocenić po wypadku samochodowym:

Mięśnie: ciało jest narażone na ogromne wstrząsy podczas wypadku samochodowego. Nagłe zatrzymanie samochodu może obciążyć mięśnie poza ich normalnym zasięgiem. Uderzenie samego samochodu może spowodować znaczny uraz i uszkodzenie mięśni.

Szkielet: Najbardziej oczywistym urazem układu kostnego jest uderzenie przedmiotami podczas wypadku samochodowego, ale istnieje inne źródło obrażeń: gdy mięśnie są wyciągane z normalnej pozycji, mogą również „pociągnąć” za szkielet, powodując komplikacje i dalsze chroniczne dolegliwości.

Fizjoterapia i urazy

Chociaż fizykoterapia nie jest jedynym niezbędnym leczeniem po poważnym wypadku, może być znaczną częścią powrotu do zdrowia. Fizjoterapia obejmuje ocenę interakcji mięśni ze szkieletem oraz leczenie wszelkich problemów związanych z tą funkcją. Ponieważ wypadek samochodowy może spowodować uraz zarówno mięśni, jak i kości, fizykoterapia jest szczególnie ważna dla przywrócenia funkcji i zmniejszenia bólu.

Po tym, jak jakiekolwiek poważne obrażenia zostaną wyleczone przez lekarza, możesz zostać skierowany do fizjoterapeuty. W zależności od zakresu urazów można zalecić szeroki zakres fizykoterapii, w tym aquaoterapię, masaż, manipulację mięśniami i ćwiczenia domowe. Ważne jest, aby angażować się tylko w czynności zatwierdzone przez lekarza i fizjoterapię. Wypadki samochodowe mogą powodować poważne urazy, a po wypadku nie zawsze łatwo jest zdiagnozować leżące u ich podstaw warunki. Proszę zawsze zasięgnąć porady lekarza przed podjęciem jakiegokolwiek nowego ćwiczenia.

Joga i masaż do leczenia powypadkowego

Zarówno joga, jak i masaż mogą być bardzo pomocne w dłuższej perspektywie. Twój fizjoterapeuta będzie musiał dokonać dokładnej oceny przed podjęciem jakichkolwiek decyzji i będzie musiał wyczyścić wszelkie nowe działania.

Delikatna joga zapewnia rozciąganie i ruchy stawów, przy bardzo niewielkim nacisku lub ruchach skręcających. Aktywnej jogi należy unikać, a fizjoterapeuta powinien usunąć wszelkie pozycje obciążające stawy lub grupy mięśni.

Masaż może pomóc w rozluźnieniu stawów i wyciągniętych mięśni, wygładzając zaangażowane mięśnie i pomagając przywrócić funkcje. Po uzyskaniu pozwolenia na udział w tych zajęciach fizjoterapeuta może pomóc opracować plan działania!

Fizjoterapia a uraz po wypadku

Ciała potrzebują czasu, aby się wyleczyć. Fizjoterapia może być ogromną częścią tego procesu uzdrawiania, kiedy ponownie uczysz się korzystać z grup mięśni. Przygotowując się terapii koniecznie przeczytaj więcej o tym, jak powinny być profesjonalnie traktowane urazy samochodowe.

Konsultacja merytoryczna artykułu: https://punktrehabilitacji.pl/