Wykwalifikowany instalator urządzeń grzewczych – potrzebny?

Instalacja grzewcza to wysoce techniczna umiejętność, której opanowanie wymaga lat szkolenia i doświadczenia. Niewłaściwie zainstalowany piec może powodować wiele problemów: nieefektywne ogrzewanie, przedwczesne zużycie części lub w najgorszym przypadku zagrażanie zdrowiu i bezpieczeństwu domowników.

Chociaż istnieje wiele projektów wokół domu, które właściciele domów mogą bezpiecznie podjąć, instalacja pieca nie jest jednym z nich. Kiedy przyjdzie czas na modernizację pieca, upewnij się, że zatrudniasz profesjonalnego, licencjonowanego technika.

Wszyscy technicy w firmach takich jak instalatorsanitarny.com.pl są w pełni licencjonowanymi, wykwalifikowanymi instalatorami pieców. Mają niezbędne przeszkolenie i doświadczenie, aby prawidłowo zainstalować te piece, aby dopasować je do specyfikacji producenta, a jednocześnie zaspokoić potrzeby Twojego domu. Bez względu na to, jak wiele badań właściciel domu zrobi na temat instalacji grzewczych, nigdy nie będzie w stanie dorównać rozległej wiedzy profesjonalisty.

Narzędzia potrzebne do instalacji grzewczej są specjalistyczne, a nie takie, jakie można znaleźć w przeciętnej skrzynce narzędziowej.

Wraz z kluczami do rur i obcinakami do rur potrzebny jest dostęp do detektora gazów palnych, pompy próżniowej i miernika mikronów. Koszty zakupu wszystkich tych narzędzi szybko wyniosą znacznie więcej niż wynajęcie profesjonalisty do instalacji grzewczych i będziesz musiał poświęcić czas na naukę prawidłowego korzystania z każdego narzędzia.

Ponieważ instalacja grzewcza jest wysoce techniczna, wielu producentów wymaga profesjonalnego montażu swoich produktów w celu utrzymania gwarancji na produkt. Większość pieców jest objęta (do) 12-letnią gwarancją na części, ale samodzielne zainstalowanie systemu lub naprawa urządzenia bez fachowca unieważnia wiele gwarancji. Unieważnienie gwarancji na swoje piece doprowadzi w przyszłości do wysokich rachunków za serwis i naprawy, które prawdopodobnie zostałyby pokryte!

Upewnij się, że Twój piec jest zainstalowany prawidłowo i bezpiecznie – zostaw ten projekt profesjonalistom.

Zalety zapisania się do planu konserwacji urządzeń grzewczych

Bardzo ważne jest, aby w miesiącach zimowych mieć sprawnie działający system grzewczy. Pomaga to nie tylko czuć się komfortowo we własnym domu, ale także zwiększa produktywność i chroni zdrowie Twoje i Twoich bliskich. Czy bierzesz swój system grzewczy za pewnik?

Niestety, większość ludzi nie zwraca uwagi na system grzewczy w swoich domach, dopóki się nie zepsuje – wtedy zdają sobie sprawę, że nie mogą bez tego żyć. Zwykle przyjmujemy nasz system za pewnik, dopóki nie zdamy sobie sprawy, jak to jest być bez niego. Dlatego ważne jest, aby uzyskać usługę serwisowania takiego sprzętu.

Co obejmuje plan serwisowy ogrzewania?

Kiedy zapiszesz się na plan serwisowy ogrzewania, technik będzie regularnie przyjeżdżał do Twojego domu, aby sprawdzić stan Twojego systemu grzewczego. Technik dokona corocznej regulacji i czyszczenia, które zapewnią płynną pracę systemu grzewczego.