Jak wybrać mydła do użytku profesjonalnego?

Mydło to obowiązkowy element każdej łazienki i toalety – bez niego niemożliwe jest zachowanie optymalnego poziomu higieny. Usuwanie bakterii i drobnoustrojów z dłoni pozwala utrzymać zdrowie i odporność, warto zatem zadbać o dobre mydło do mycia rąk. O ile w przestrzeni prywatnej można pozwolić sobie na dowolność w wyborze, o tyle w miejscach użytku publicznego konieczny jest preparat profesjonalny. Jakie produkty wybrać, aby zapewnić maksymalną higienę i bezpieczeństwo użytkownikom toalet publicznych?

Mydła w płynie – zastosowanie 

Oczywistym wyborem jest kosmetyk w płynie – to właśnie jego odnaleźć można najczęściej w toaletach publicznych. Gdzie wykorzystuje się płynny specyfik aplikowany ze specjalnego podajnika? To powszechny widok w każdej toalecie, z której korzysta wiele osób. W galeriach handlowych, restauracjach i kawiarniach, a także urzędach i placówkach zdrowotnych i edukacyjnych – wszędzie tam mydła w płynie stosowane są w hurtowych ilościach.

Nowoczesne mydła w piance

Ciekawą alternatywą są mydła w pianie – w tym przypadku z aplikatora wydobywa się lekka pianka, której działanie jest identyczne, jak preparatu w płynie. Można więc uznać, że zarówno płynne, jak i piankowe produkty pozwalają skutecznie usunąć zanieczyszczenia z dłoni.

Specyfika mydeł w płynie i pianie

Wspomniane preparaty wybierane są nie bez powodu. Cechują się one szeregiem walorów, decydujących o użyteczności i praktyczności mydeł w płynie i piance. Ich popularność sprawia, że coraz częściej wykorzystuje się je również w domach prywatnych, gdzie doceniane są zalety tych kosmetyków. Wybierając mydła do użytku profesjonalnego, należy zwracać uwagę na kilka kwestii:

 

· zapach – nie może być zbyt drażniący i intensywny, gdyż z mydeł korzystać będzie wiele osób o zróżnicowanych preferencjach. Z tego powodu lepiej wybrać preparaty o neutralnym aromacie, który nie będzie generował dyskomfortu osób myjących dłonie;

· konsystencję – profesjonalne mydła w płynie nie mogą być zbyt rzadkie, aby ich aplikacja była prosta i przyjemna. Najlepiej wybierać preparaty o optymalnej gęstości, która zadecyduje o wydajnym dozowaniu. Problem konsystencji nie występuje w przypadku mydeł w piance;

· skuteczność – efektywne usuwanie zabrudzeń z dłoni jest niezbędne, aby użytkownicy publicznych toalet mieli pewność bezpieczeństwa i higieny. Dlatego lepiej wybierać sprawdzone preparaty o potwierdzonych właściwościach antybakteryjnych.

 

Zalety mydeł w pianie i płynie

Wśród najważniejszych walorów omawianych preparatów z pewnością wymienić należy wygodę stosowania oraz łatwość aplikacji. Wiele zależy od rodzaju wybranego dozownika. W przypadku zautomatyzowanych urządzeń, wyposażonych w czujniki, które reagują na obecność dłoni i automatycznie uruchamiają aplikator, użytkownicy nie są zmuszani do bezpośredniego kontaktu dotykowego z dozownikiem. Jest do zdecydowanie komfortowe i higieniczne rozwiązanie. Dozowniki aplikują niewielką ilość mydła, która jest wystarczająca do skutecznego oczyszczenia dłoni – przyczynia się to do sporych oszczędności.