Wybór materaca – na co zwrócić uwagę?

Dzięki kilku prostym wskazówkom dowiesz się, jak łatwo jest wybrać odpowiedni dla siebie materac. Niektóre z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, wybierając się na zakup materaca, obejmują koszt, rodzaj materaca i pożądaną twardość.

Krok pierwszy: ustal budżet

Najbardziej oczywista wskazówka jest często pomijana przy szukaniu idealnego materaca. Nie ma znaczenia, czy znajdziesz materac, który musisz mieć, jeśli nie masz budżetu na jego zakup. Budżet to doskonały przewodnik, który pomoże Ci zawęzić wybór od samego początku. Uzyskaj ogólny pogląd na to, ile będzie kosztował materac, i zdecyduj, jaki przedział cenowy może pomieścić Twój budżet. I tutaj nie ma znaczenia, czy chodzi o 1x materace lecznicze czy klasyczne – zasada jest zawsze taka sama.

Krok drugi: rodzaj materaca

Chcesz zdecydować, jaki materac chcesz kupić. Spowoduje to skrócenie czasu przeglądania i utrzyma Cię na dobrej drodze. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów materacy hybrydowych. Po zapoznaniu się z dostępnymi rozwiązaniami możesz określić, które z nich znajdują się w Twoim przedziale cenowym.

Najpopularniejszym rodzajem materaca jest sprężyna wewnętrzna lub zwojowa z warstwą (niektóre mają więcej niż jedną warstwę) stalowych zwojów sprężynowych. Takie materace zapewniają ogromne wsparcie. Im więcej sprężyn w materacu, tym większy komfort i wsparcie. Ze względu na swoją konstrukcję materac tego rodzaju ma właściwości chłodzące. Sprężyny odbijają się, wspierając Cię.

Pianka memory

Materac piankowy memory dopasowuje się do ciała. Jeśli masz trudności z punktami nacisku, może to być odpowiedni materac dla Ciebie. Materac z pianki termoelastycznej zapewni wsparcie, jednocześnie zmniejszając punkty nacisku. Najnowsza technologia oferuje chłodzącą piankę. Pamiętaj, aby zapytać o to, jeśli wybierasz się z tego typu materacem. Stare materace i niektóre nowsze modele nie mają tej technologii, a zatrzymywanie ciepła może stanowić problem.

Lateks

Ten rodzaj materaca jest wykonany z pianki lateksowej- ma naturalną wbudowaną właściwość chłodzenia.

Materace hybrydowe

Istnieje wiele rodzajów materacy hybrydowych. Niektórzy łączą piankę ze sprężynami lub piankę z z żelem chłodzącym. Ten rodzaj materaca łączy w sobie specyficzne cechy innych typów materacy, tworząc niepowtarzalny komfort snu.

Materace do łóżek regulowanych

Z regulowanym łóżkiem możesz używać prawie każdego rodzaju materaca, ale najlepiej kupić materace zaprojektowane specjalnie dla tej ramy łóżka. Głównym problemem przy wyborze materaca jest wybór takiego, który zapewnia wystarczająco wysoki materac, aby łóżko było łatwe do wejścia i zejścia. Ponieważ rama łóżka jest regulowana, jest wykonana ze stali, a sztywny materac może nie zapewniać komfortu spania. Materac z miejscem na poduszkę to doskonały wybór, jeśli szukasz wsparcia i miękkiego komfortu, dlatego warto się również tym ciekawym rozwiązaniem bliżej zainteresować, by zapewnić sobie spokojny sen.