Wskazówki dotyczące wynajmu samochodu dla firmy – z dodatkowym kierowcą

8

Wynajmując samochód, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby upewnić się, że zarejestrowałeś dodatkowego kierowcę w najlepszej możliwej cenie, z potrzebną Ci elastycznością.

Długa jazda nawet świetnym, wynajętym samochodem jest znacznie mniej przyjemna, gdy jesteś zmęczony bezustannym prowadzeniem pojazdu. Dodanie dodatkowego kierowcy w ramach pakietu oferowanego w wybranej wypożyczalni samochodów może pomóc ci w dzieleniu się obowiązkami służbowymi, a także da ci trochę czasu na podziwianie scenerii. Oto kilka wskazówek dotyczących wynajmu samochodu z dodatkowym kierowcą – dzięki którym możesz upewnić się, że złapałeś możliwie jak najlepszą ofertę.

Uważnie dobierz drugiego kierowcę

Prawdopodobnie jest to oczywiste, ale musisz się upewnić, że znasz osobę, którą dodajesz do umowy wynajmu samochodu jako dodatkowego kierowcą. Ponieważ oboje ponosicie odpowiedzialność, jeśli coś się stanie, ważne jest, aby w umowie tkwiło nazwisko osoby, której ufasz, co zmniejszy szansę nieszczęśliwych wypadków.

Większość punktów wynajmu ma regulacje dotyczące tego, kto może wynająć samochód – także w odniesieniu do dodatkowego kierowcy. W przeważającej części są one związane z tym, jak długo jeździ dana osoba i czy nie ma na swoim koncie jakichś wykroczeń. Chodzi tylko o to, że wypożyczalnia samochodów Zakopane próbuje się upewnić, że każdy, kto znajdzie się za kierownicą, jest odpowiedzialnym kierowcą.

W związku z powyższym Twój dodatkowy kierowca m.in:

• Potrzebujesz ważnego prawa jazdy
• Nie może był właścicielem pojazdu o nielegalnej przeszłości

Każdy punkt wynajmu będzie Ci przestawiał konkretne informacje, których wymaga, a jeśli tego nie zrobi – pamiętaj, aby zapytać o to, przed zweryfikowaniem potencjalnego dodatkowego kierowcy.

Zrozumienie kosztów

Różne punkty sprzedaży mają różne struktury cenowe dla dodatkowych kierowców, więc pamiętaj, aby zapytać agencję wynajmu o konkretne informacje dotyczące Twojej sytuacji, aby upewnić się, że uzyskasz możliwie najlepszą ofertę.

Rozważ to jako podstawową wytyczną:

• Dodatkowi kierowcy są zwykle bezpłatni, jeśli są współpracownikami, a wynajem samochodu opłacany jest przez firmę.
• Twój małżonek lub partner domowy zwykle też jest gratis.
• Dodatkowy kierowca, który pomaga w przypadku niepełnosprawności, jest również bezpłatny.
• Oferty promocyjne mogą również zmniejszyć lub usunąć dodatkowe opłaty za kierowanie przez inną osobę.

W większości innych przypadków jest mniejsza bądź większa opłata za dodatkowych kierowców, ale może być dość przystępna. Jak również zmienia się w zależności od firmy i może się różnić w każdej sytuacji. Tylko pamiętaj, aby zapytać o to dokładnie wypożyczalnię, z jaką masz do czynienia.

Wreszcie, istnieje kilka agencji wynajmu samochodów, które pozwalają mieć tylu dodatkowych kierowców, ile masz miejsc w samochodzie. Może to być świetną opcją, jeśli wybierasz się na wyjazd służbowy z wieloma współpracownikami. Tak samo może to być świetną opcją, jeśli chcesz zachować elastyczność w swoich planach podróży.

Jeszcze do niedawna uzyskanie dodatkowego kierowcy podczas wypożyczania samochodu było skomplikowanym i kosztownym przedsięwzięciem. Teraz istnieje więcej opcji dostępnych dla najemców. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby wynająć samochód z dodatkowym kierowcą.