Tej wiosny zmień swój styl

Jak wszyscy dobrze wiemy, każda wiosna stanowi całkowicie nowy początek. Wówczas po kilkumiesięcznej zimie cały świat przyrody ponownie odżywa, a my zyskujemy nowe pokłady energii do działania. Chociażby z tego powodu jest to doskonały moment na to, żeby wprowadzić do swojego życia pewne zmiany. Może być to nie tylko wprowadzenie zdrowych nawyków, ale także odświeżenie swojego własnego stylu. Zresztą nie sposób zaprzeczyć temu, że drugiemu z tych działań zdecydowanie sprzyja pogoda. W końcu możemy zrzucić z siebie grube płaszcze oraz swetry, a to stwarza całe pole do działania. Możemy zatem poeksperymentować z modą, a także wprowadzić do swojej szafy całkiem nowe elementy. Należy to jednak zrobić w przemyślany sposób, a każde kupione ubrania czy akcesoria powinny być zgodne z nowym pomysłem na siebie. Jak w takim razie zabrać się do odświeżenia swojej garderoby?

W poszukiwaniu inspiracji

Każdą zmianę należy poprzedzić odpowiednią dawką researchu. Tak samo jest również w przypadku odświeżenia swojego look’u. Zresztą właśnie w tym przypadku bardzo często jest tak, że zupełnie nie wiemy, jak chciałybyśmy wyglądać już po przeprowadzeniu „metamorfozy”. Właśnie z tego powodu warto przez wybraniem się na zakupy poszukać odpowiedniej dawki inspiracji. Obecnie internet daje nam do tego naprawdę liczne i różnorodne narzędzia, dlatego nie powinnyśmy mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem czegoś dla siebie. Dobrym pomysłem jest przeglądanie profili influencerek w mediach społecznościowych. Większość z nich ma bardzo wyrazisty, charakterystyczny styl, który jest idealnym źródłem inspiracji. Nie warto jednak w pełni go kopiować, a poszukać taki elementów w postaci ubrań czy akcesoriów, które rzeczywiście się nam podobają. Warto również przeglądać magazyny z branży, w których znajduje się zarówno wiele sesji, a także wypowiedzi i porad doświadczonych stylistek.

Modne akcenty

Doskonałym sposobem na to, żeby odświeżyć swój styl, jest wprowadzenie do niego modnych elementów. A tej wiosny jest naprawdę wiele ciekawych trendów, które rzeczywiście mogą odmienić nawet najprostsze stroje w wyjątkowe stylizacje. Wśród nich warto wyróżnić kołnierze w dużym rozmiarze, które nawiązują co lat 70. ubiegłego wieku. Można dopasować je zarówno do casualowego stylu, jak i do tego zwanego smart casual. W tym sezonie wciąż bardzo modne są spodnie z rozszerzoną nogawką. Dlatego właśnie, jeżeli wciąż obstajesz przy rurkach lub prostych jeansach, poszukaj luźnych spodni materiałowych, które będą pasować do twojej sylwetki. Ciekawym sposobem na urozmaicenie swojego stylu jest wprowadzenie do niego nowych kolorów. Tej wiosny królować będzie przede wszystkim róż w odcieniu gumy balonowej, ale również biały ze szczególnym uwzględnieniem totallooków.

Sprawdź ponadczasową klasykę

Jeżeli pośród ubrań jest coś, w co rzeczywiście warto zainwestować, to ponadczasowe klasyki. To właśnie one nigdy nie wychodzą z mody, dzięki czemu sprawdzą się niezależnie od obecnie panujących trendów. Jeżeli zatem nie masz żadnego pomysły na to, co wprowadzić do swojego stylu to tego typu ubrania oraz akcesoria będą idealnym pomysłem. Co wchodzi w skład kanonu klasyków? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na sukienki nazywane „małymi czarnymi”. Jak sama nazwa wskazuje, są one całkowicie czarne, a pośród nich jest naprawdę wiele krojów, dzięki czemu każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Kolejnym z ubrań są również białe koszule, które nie muszą kojarzyć się wyłącznie ze sztywnym biurowym dress-codem. Wiele z nich posiada ciekawe wykończenia, a przede wszystkim pasują one do wszystkiego. Klasycznym elementem akcesoriów jest przede wszystkim złota lub pozłacana biżuteria – celebrytki, kolczyki koła czy pierścionki z niewielkimi oczkami.