Czy wiesz, że…. – ciekawostki o Volkswagenie

https://centrumwroclaw.pl/vw/

Jesteś fanem ciekawostek? Lubisz wiedzieć więcej od innych? Jeśli odpowiedzi brzmią twierdząco, ten artykuł jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz kilka ciekawostek o niezawodnej i cenionej marce, jaką jest Volkswagen.

Garść wiedzy o popularnej marce

Czy wiesz, że Volkswagen typu 1 to nic innego, jak znany i lubiany… Garbus!? 22 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Garbusa. Co ciekawe, do tego uwielbianego przez masy auta, przez 65 lat wprowadzono 78 tysięcy przeróżnych modyfikacji. Co może zaskakiwać, garbus do roku 2002 był najlepiej sprzedającym się autem na świecie. Samochód ten zajął też miejsce w popkulturze, jeździła nim Marylin Monroe, a jego wizerunek został uwieczniony w filie „Lśnienie” Stanleya Kubricka. Dość już jednak o garbusie.

Bardzo ciekawym faktem jest to, że na samym początku istnienia marki, jedynie skromna część wyprodukowanych samochodów była przeznaczona do użytku publicznego. Większość pojazdów była użytkowana przez niemiecką armię w czasie II wojny światowej. Projektantem pierwszych VW był nie kto inny jak, Ferdynand Porsche. Produkcję pierwszego modelu rozpoczęto w 1941 roku i trwała ona niemal równo 3 lata. Mimo że spora część powojennej produkcji nadal była przeznaczana na potrzeby armii to nazwa oznacza „samochód dla ludu”. Do użytku ludności cywilnej trafił model auta o nazwie Volkswagen Kafer.

Fakt, który może zaskoczyć właścicieli nie tylko VW to, to, że grupa Volkswagen AG to takie marki jak: Seat, Skoda, Lamborghini, Bentley czy Porsche. Marki te jednak zachowały 100 procent swoich udziałów.

W 1950 roku pojawił się pierwszy samochód dostawczy wyprodukowany przez koncern Volkswagen, do dziś noszący nazwę Transporter. Przeskoczmy jednak nieco do współczesności. Według danych firmy, w 2008 roku Volkswagen dostarczył swoim klientom niemal 11 milionów aut na całym świecie. A jak wygląda temat ekologii w Volkswagenie? Otóż pierwszy samochód elektryczny, który zjechał z taśmy VW to Elektro-Golf o mocy 27 koni mechanicznych. Swoją premierę miał w 1976 roku! Od roku 2019 koncern Volkswagen produkuje samochody elektryczne z oznaczeniem ID.3.

I ty możesz być częścią historii Volkswagena!

Imponująca historia marki, prawda? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś i Ty został częścią historii firmy tak cenionej i niezawodnej jak Volkswagen. Jeśli chcesz zapoznać się z modelami, które są obecnie w sprzedaży, poznać aktualne promocje czy dowiedzieć się, jakie istnieją możliwości finansowania zakupu, nie zastanawiaj się! Odwiedź autoryzowany punkt Volkswagena https://centrumwroclaw.pl/vw/. Pracownicy salonu na pewno odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, wyjaśnią wątpliwości, natomiast Ty będziesz mógł się przekonać, że samochody marki Volkswagen są niezwykle komfortowe, funkcjonalne i oczywiście piękne! Kto wie, może jeśli zapytasz, któryś z doradców klienta zdradzi Ci więcej ciekawych faktów na temat historii VW.