Uzupełnij swój autorski butik o najmodniejsze płaszcze tego sezonu!

pewny biznes polimexTeraz, gdy nadeszła jesień, możesz pomyśleć o dodaniu dodatkowej oferty do swojego butiku. W zależności od tego, jaka w danym roku jest pogoda – kurtki i płaszcze prawdopodobnie będą grać dużą rolę w ofertach sklepów odzieżowych od listopada do marca, więc muszą być wspaniałe i funkcjonalne. Chcesz zaproponować w tym sezonie swoim Klientkom coś naprawdę wyjątkowego? Skorzystaj z naszego poradnika!

1. Wybór wzoru

Przed rozpoczęciem polowania na wzór, poświęć chwilę pomyśleć o rodzaju projektów, które są aktualnie modne i które Panie będą chciały dodać do swojej garderoby w tym roku Czy ma to być czegoś lżejszego czy cieplejszego? Czy myślisz o stworzeniu blezera? Lub ma to być coś ekstra ciepłego i przydatnego w te wszystkie dni, kiedy temperatura spada poniżej zera?

Cokolwiek szukasz, na pewno znajdziesz wzór na swój wymarzony płaszcz – najlepiej w swojej głowie, ale inspiracji szukaj w sieci. Oto niektóre z najpopularniejszych:

 • Bardzo kobiecy płaszcz, który jest dobrym elementem przejściowym. Ma lekko szykowny klimat, więc dobrze byłoby gdyby nadawał się do pracy lub na noc do miasta. Poza tym, aktualnie wiele Pań szuka pretekstu do noszenia dłuższej pary rękawiczek – pomyśl o tym planując projekt.

 • Inny pomysł to wzór bardzo uniwersalny, z opcją dwóch długości i czterech wariantów kołnierzyka – aby Twoje klientki miały w czym wybierać.

 • Aktualnie uwielbiane są znów klimaty retro w tym płaszczu do kolan. Linie są bardzo czyste, co dobrze sprawdzi się w przypadku bardziej ruchliwych tkanin, takich jak gobelin.

 • Jeśli twój idealny projekt to płaszcz z kapturem – wiedz, że to również jest dobrym rozwiązaniem. Zaskakująco, wzory na płaszcze z kapturami są trochę trudne do zdobycia.

 • Swobodny, styl linia A – ten typ płaszcza pozostawia dużo miejsca celem założenia masywnych warstw pod spodem.

 • Kurtka damska z owczej wełny: taki wzór jest wszechstronny – wystarczy wybrać tkaninę w oparciu o to, jak kurtka powinna funkcjonować.

2. Wybór tkaniny

Wełna jest popularnym wyborem dla płaszczy, ponieważ jest wyjątkowo ciepła i dostępna jest w szerokiej gamie kolorów. Ale dlaczego trzymać się tak oczywistego wyboru? Oto kilka innych opcji tkanin, wraz z ich zaletami i wadami. Jeszcze więcej inspiracji znajdziesz tutaj: https://polimex.net/pl/sklep/8-tkaniny-i-dzianiny/78-tkaniny-kurtkowe-i-mikrofibry.

 • Polar: również ciepły, ale nie naturalny.

 • Tweed: doskonały wybór do wzorów o wyrazistych, czystych liniach.

 • Melton: odporna na wiatr i deszcz, dobra opcja jeśli chcesz uszyć płaszcz, który sprosta tym warunkom.

 • Sztuczne futro: idealna opcja jako wieczorowy płaszcz lub marynarka, prawdopodobnie nie jest dobrym wyborem na codzienny płaszcz.

 • Aksamit: luksusowy, ale nie najlepszy wybór na płaszcz, który będzie dużo używany, ze względu na to, w jaki sposób trzeba ten materiał pielęgnować.

3. Wybór dodatków

Oprócz zewnętrznej tkaniny na płaszcz, najprawdopodobniej będziesz potrzebować również podszewki. Lekkie tkaniny, takie jak jedwabne charmeuse i satyna, są zwykle dobrym wyborem. Twój wybór tkaniny podszewkowej może być świetnym momentem, aby dodać coś nieoczekiwanego do twojego projektu. Poeksperymentuj z odważnym kolorem lub zabawnym printem.