Uszkodzony jacht podczas wycieczki służbowej – co obejmuje ubezpieczenie wynajmującego

pexels-photo-238367

Imprezy służbowe są na porządku dziennym w wielu firmach, którym zależy nie tylko na zwiększeniu sprzedaży, ale również na kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Coraz częściej wycieczki czy imprezy służbowe są organizowane w nietypowych miejscach, które zapewniają sporo atrakcji uczestnikom. Ciekawym pomysłem może być służbowy rejs jachtem. Świetnie się sprawdzi w sytuacji, gdy chcemy zachęcić kontrahentów czy partnerów biznesowych do dalszej współpracy.

Wycieczki służbowe na jachcie nie są już czymś, na co mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni. Wraz z rozwojem żeglarstwa jako ciekawego i pełnego atrakcji hobby, powstało wiele firm, które oferują czartery jachtów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Choć wydawałoby się, że wypoczynek na naszym terenie jest zdecydowanie sporo tańszy, w rzeczywistości nie ma większej różnicy kosztów między pływaniem po Bałtyku, a wycieczką na ciepłe morza. Czarter jachtu Chorwacja może być równie korzystny jak wynajęcie jachtu nad polskim morzem.

Koszty, które warto ponieść

Wynajęcie jachtu podczas wycieczki służbowej wiąże się oczywiście z kosztami, ale warto potraktować je jako inwestycję w rozwój firmy lub kreowanie jej pozytywnego wizerunku. Zanim więc wynajmiemy jacht, warto dokładnie przeanalizować wszystkie warunki czarteru, aby mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Najczęściej bowiem problemy wynikają z nieumiejętnego czytania umowy wynajmu Warto przyjrzeć się przede wszystkim kwestiom ubezpieczenia oraz tego, jaki zakres szkód ono obejmuje. Osoby wynajmujące powinny być bowiem chronione jak największym ubezpieczeniem, gdyż naprawa uszkodzonego jachtu może kosztować majątek, nawet jak na standardy dużej i dobrze sytuowanej firmy.

Uszkodzenia najczęściej pokryje ubezpieczenie

Jeśli podczas wycieczki służbowej jacht zostanie uszkodzony, najczęściej można liczyć na jego naprawę z ubezpieczenia. Zwykle większość szkód, jakie obejmuje ochrona ubezpieczeniowa, jest dokładnie wyszczególnionych w umowie. Trzeba jednak pamiętać, że od tych zapisów bywają wyjątki. Najczęściej ochrona ubezpieczeniową nie są objęte te szkody, które powstały w wyniku celowego działania wynajmującego lub z powodu jego braku umiejętności. Jeśli jednostkę pływającą wynajmują osoby, które nie mają uprawnień do poruszania się nią po wodzie, nie ma się co dziwić, że wynajem wiązać się może z ryzykiem uszkodzeń. Jeśli więc decydujemy się na wycieczkę jachtem, trzeba mieć świadomość, że wynajęcie samej jednostki pływającej to nie wszystko. Trzeba również zatrudnić kogoś, kto ma uprawnienia, wiedze i doświadczenie, aby tą jednostką móc się poruszać bez większego problemu. Pływanie po morzu czy nawet jeziorze bywa pod wieloma względami trudniejsze niż jazda autem po drogach, nie mogą więc się za to brać osoby, które nie mają o żeglarstwie żadnego pojęcia.