Urlop na kempingu? Z tym wyposażeniem będziesz przygotowany!

Wiosna jest w pełnym rozkwicie, co oznacza, że ​​wyprawa na kemping, na którą tak wyczekiwałeś, jest tuż za rogiem. Oczywiście chciałeś także kupić wymagany sprzęt. Nie martw się, bez względu na to, czy jesteś kompletnym początkującym, czy doświadczonym weteranem, który chce przeżyć nowe przygody, mamy sporo wskazówek.

To, co powinieneś wziąć na swoją wyprawę kempingową, zależy od rodzaju podróży, którą masz na myśli. Sprzęt, który najlepiej pasuje do każdego, zazwyczaj wiąże się z wagą i możliwością pakowania, więc upewnij się, że poświęcisz więcej czasu na zakup sprzętu. Plecakowy sprzęt jest zwykle droższy, ponieważ skupia się na wadze, ale świetnie nadaje się zarówno do biwakowania, jak i wędrówek z plecakiem. Ten charakter podwójnego zastosowania jest dobry dla każdego, kto planuje robić obie te rzeczy. Powinieneś rozważyć swoje specyficzne potrzeby, zamiast polegać na ogólnej liście kontrolnej, ale lista podstawowych elementów dla większości podróży pozostaje taka sama i na https://pelnykosz.pl/ znajdziesz sporo elementów, które się z nią pokrywają.

Podstawy: niezbędny sprzęt kempingowy i turystyczny

Zacznijmy od najbardziej oczywistego wyposażenia przeznaczonego na kemping: namioty, śpiwory, plecaki i wszystkie inne rzeczy, które natychmiast przychodzą na myśl, gdy myślisz o kempingu. To wszystko to drogie wyposażenie, które odkładałeś aż do czasu gdy stwierdzisz, że naprawdę tego nie potrzebujesz.

Będziesz potrzebował czegoś do spania, więc namiot powinien być na szczycie listy priorytetów. Nie ma jednak czegoś takiego jak namiot uniwersalny. Namioty występują w różnych rozmiarach i różnych typach. Niektóre namioty ultralekkie najlepiej nadają się do wędrówek z plecakiem, podczas gdy inne, cięższe namioty są wyposażone w przestronne luksusy, które najlepiej nadają się do spędzania czasu w pobliżu samochodu. Aby jeszcze bardziej utrudnić wybór – większość namiotów występuje w dwóch odmianach: trzysezonowej i czterosezonowej. Trzysezonowe namioty nadają się do niemal każdego miejsca poza głęboką zimą, podczas gdy namioty w drugiej grupie mają bardziej wytrzymałą tkaninę, która może poradzić sobie z zaspami śnieżnymi.

Śpiwory i karimaty do spania: podobnie jak namioty, śpiwory mają różne wagi i radzą sobie z różnymi temperaturami, więc musisz zrobić kilka badań, aby znaleźć najbardziej odpowiedni dla siebie, tego gdzie planujesz obóz i kiedy. Co więcej, większość ludzi będzie potrzebowała karimaty do spania, wypełnionej powietrzem poduszki, która znajduje się między śpiworem a podłożem, dzięki czemu można uzyskać nieco większą wygodę. Na dzisiejszym rynku znajdziesz opcje dostosowane do różnych budżetów i zastosowań. To, co jest najlepsze dla ciebie, zależy od twojego poziomu komfortu.

Plecaki to obszar, w którym liczy się rozróżnienie między biwakowaniem a podróżami z plecami. Jeśli jesteś na kempingu, prawdopodobnie nie potrzebujesz wcale plecaka. To, czego potrzebujesz, zależy całkowicie od tego, co planujesz robić. Zawsze jednak rozglądaj się za solidną, ale tanią torbą, która pomieści to, czego potrzebujesz.