Czy można umówić się na masaż w domu klienta? Przekonaj się!

masaż u klienta w domu

Masaż w domu klienta to usługa, która niedawno weszła na rynek. Chyba nikt się nie spodziewał, że będzie ona rozchwytywana przez klientów. Jeszcze kilka lat temu każdy wolał wybrać się na masaż lub wizytę fizjoterapeuty do gabinetu. Czasy się jednak zmieniły i ludzie już coraz rzadziej mają czas, aby korzystać z przyjemności i relaksu dla siebie. Ogólnie ostatnio mamy coraz mniej czasu dla siebie i dla swojego zdrowia. Żeby temu zapobiec i chociaż trochę o siebie zadbać salony masażu i gabinety fizjoterapii postanowiły wyjść nam naprzeciw.

Jak wygląda masaż w domu klienta?

Dla tych z Was co nie są przekonani do tej opcji masażu napiszemy jak taka wizyta może wyglądać krok po kroku. Oczywiście najpierw musicie zadzwonić do salonu masażu i umówić się na dany termin i godzinę na masaż. Do zamówienia wizyty konieczne będzie podanie swojego adresu zamieszkania i ewentualnych wskazówek dotyczących dojazdu czy parkowania, jeśli może pojawić się w tej kwestii problem. Oczywiście musicie wiedzieć, że fizjoterapeuta czy masażysta przyjedzie z całym sprzętem do masażu na masaż w domu klienta. Nie należy obawiać się, że masaż będzie wykonywany na Waszym łóżku czy kanapie lub krześle.

Nie trzeba martwić się też o kosmetyki, którymi masaż będzie wykonywany. Wszystko będzie miał ze sobą terapeuta. Wy powinniście przygotować tylko trochę miejsca na stół do masażu. Nie musi to być jakiś ogrom miejsca. Wystarczy prostokąt o długości mniej więcej 2.5 metra i szerokości około 1.5m. Już w tak małej przestrzeni wszystko powinno się udać. Fizjoterapeuta przyjedzie o wyznaczonej godzinie. Będzie miał ze sobą stół do masażu, wałek, specjalne jednorazowe podkłady, oliwkę do masażu. Czyli wszystko do technicznej strony masażu.

Co można przygotować na masaż w domu?

Teraz pora opowiedzieć o tym, co Wy oprócz miejsca możecie przygotować do masażu w Waszym domu. Warto zaopatrzyć się w ręcznik lub koc. W zależności od tego czy lubicie zimno czy ciepło. Ręcznik lub koc przyda się do okrycia Waszego ciała podczas masażu. Zapachowe świece, kadzidełka to świetna dodatek do masażu. Gdy w pokoju będzie unosiła się przyjemna woń na pewno łatwiej będzie Wam się zrelaksować. Można też przygotować ulubioną muzykę do puszczenia podczas zabiegu. To również świetny pomysł na jeszcze większy relaks.  Muzykę można puścić z telefonu, głośnika lub telewizora. Pamiętajcie jednak żeby nie była ona za głośna i żeby niepotrzebnie Was nie rozpraszała. Warto przed zabiegiem zaproponować także terapeucie coś do picia. Może się to przydać głównie w upalne dni.

Jaki masaż wybrać?

Jeśli wydaje Wam się, że w domu możecie liczyć tylko na masaż relaksacyjny to jesteście w błędzie. Masaż w domu klienta może być praktycznie każdy. Oczywiście rozpoczynając od masażu relaksacyjnego, może to być masaż gorącym olejem, masłem kakaowym lub świecą. Jedyną trudnością może okazać się masaż gorącymi kamieniami, ale i takie oferty można znaleźć. Oczywiście możecie również liczyć na masaż klasyczny, sportowy lub leczniczy z dojazdem do domu.