Trawa z rolki wokół domu – gdzie można ją zamówić?

Marzysz o pięknym, soczyście zielonym i gęstym trawniku wokół swojego domu? W spełnieniu Twoich planów może pomóc trawa w rolce, którą obecnie można kupić w wielu punktach. Gdzie ją zamówić? Czy warto zdecydować się na usługę jej układania? Sprawdzamy!

 

Trawnik w rolce – dlaczego warto?

Większość właścicieli domów decyduje się na wysianie trawy ze specjalnej mieszanki. Wtedy na wzrost i zagęszczenie się trawnika należy zaczekać parę miesięcy, dlatego jest to opcja przeznaczona dla osób cierpliwych. Alternatywa to trawnik wykonany z rolki.

 

Trawa w rolce dostarczana jest do klientów wraz z darnią, czyli z ziemią. Dzięki temu wystarczy tylko odpowiednio ułożyć ją na przygotowanym podłożu, aby natychmiast uzyskać stylowy efekt pięknego trawnika wokół swojego domu.

 

Wśród głównych zalety trawnika w rolkach zaliczają się głównie:

  • estetyczny wygląd – trawa jest gęsta i intensywnie zielona
  • brak chwastów w trawniku
  • wysoka odporność na szkodniki i choroby
  • mała podatność na uszkodzenia
  • trwałość taka, jak w przypadku zwykłej trawy
  • oszczędność czasu na wykonaniu trawnika

 

Jak wykonać trawnik z rolki?

Osoby, które chciałyby stać się właścicielami efektownego trawnika z rolki, mogą wykonać go we własnym zakresie albo zdecydować się na usługi firmy, która będzie mogła zrealizować go na zamówienie.

 

W przypadku produktu jak trawa z rolki Poznań to tylko jedno z wielu miast, w którym można zamówić ją wraz z dostawą oraz z układaniem trawnika oraz jego pielęgnacją.

 

Samodzielne wykonanie trawnika z rolki nie jest skomplikowane, lecz warto wskazać, że należy postępować wtedy dokładnie zgodnie z zaleceniami producenta, ponieważ w przeciwnym przypadku trawnik może nie przyjąć się prawidłowo i zacznie żółknąć i w końcu więdnąć.

 

Wygodniejszym wyborem będzie wybranie firmy, która nie tylko może sprzedać trawnik w rolkach, ale także może go wykonać. Wtedy można zamówić u niej kompleksową obsługę, która będzie włączała wszystkie potrzebne czynności – położenie trawnika i następnie dbanie o niego, aby wyglądał on zachwycająco.