Tesla Saver ECO – szybki i prosty sposób oszczędzania energii elektrycznej

Tesla PL-tesla-saver-eco-ile-kosztuje

Oszczędzanie energii w waszych domach nigdy nie było łatwiejsze. Za każdym razem, gdy uda wam się obniżyć rachunek za prąd, więcej pieniędzy pozostanie w waszej kieszeni. Mniejsze zużycie energii oznacza też mniejsze promieniowanie elektromagnetyczne.
Istnieje wiele prostych i skutecznych sposobów, które mogą pomóc w kontrolowaniu zużycia energii. Oczywiście wiele zależy też od wielkości mieszkania lub domu.

Wskazówki dotyczące oszczędzania energii

Niektóre z tych wskazówek przynoszą szybkie efekty, inne zaś idealnie nadają się do oszczędzania na dłuższą metę. Jeżeli chcecie oszczędzać energię na dłuższą metę, zasadźcie drzewo lub kilka drzew. Być może zabrzmi to dziwnie i nielogicznie, ale sadzenie drzew wokół domu może zmniejszyć zużycie energii w lecie. Wasz dom będzie mniej wystawiony na działanie promieni słonecznych, w związku z czym nie będzie trzeba korzystać z dodatkowego chłodzenia i klimatyzatorów. Prawidłowe rozmieszczenie drzew w okresie letnim może pomóc zaoszczędzić duże ilości energii.

Poza tym, że zmniejszają zużycie energii elektrycznej, drzewa mają też ogromne znaczenie dla środowiska. Oczyszczają bowiem powietrze. Ponadto, cień pod drzewem to idealne miejsce do spotkań towarzyskich w gorące słoneczne dni.

Oszczędzanie prądu w domu

Sadzenie drzew zapewnia ochronę przed wpływami z zewnątrz. Z drugiej strony, zmiana niektórych nawyków może prowadzić do dużych oszczędności energii także podczas korzystania z urządzeń gospodarstwa domowego.
Nigdy nie włączajcie pralki, jeżeli jest wypełniona tylko do połowy. Może wówczas zużywać dużo wody i energii. Uważajcie też, żeby jej nie przepełnić, ponieważ ubrania nie będą dobrze wyprane i trzeba będzie robić pranie od nowa. Pierzcie ubrania w zimnej wodzie. Pranie można zrobić bez problemów także w niższych temperaturach. Postępując w ten sposób, zmniejszycie dodatkowe zużycie energii elektrycznej potrzebnej do podgrzania wody.

Nie korzystajcie też z suszarki, gdy na zewnątrz jest piękny i słoneczny dzień. Rozwieście pranie na słońcu. Jeżeli jednak używacie suszarki, nie pozwólcie, aby ubrania zbyt mocno się wysuszyły. Może to spowodować ich uszkodzenie, a jednocześnie pochłonie znacznie więcej energii elektrycznej.

Oszczędzać energię można też przy podgrzewaniu wody. Możecie to osiągnąć poprzez:
• Izolację bojlera,
• Izolację rur,
• Zakup mniejszego bojlera.

Należy także załatać miejsca, w których wycieka woda. Wyciekanie gorącej wody zmusza bojler do jej stałego podgrzewania. W efekcie dostajemy wyższe rachunki za prąd.

Inne metody oszczędzania energii elektrycznej

Oczywiście, poza wymienionymi metodami, istnieją też standardowe sposoby oszczędzania. Gaszenie świateł po wyjściu z pomieszczenia, wymiana tradycyjnych żarówek na energooszczędne oraz gaszenie urządzeń domowych, których w danej chwili nie używamy.

Wszystkie powyższe wskazówki mogą znacznie przyczynić się do oszczędności. Pytanie jednak, na ile jesteście cierpliwi i ile możecie czekać na namacalne efekty. Jeżeli nie należycie do osób, które są w stanie wytrzymać kilka miesięcy, właściwym rozwiązaniem jest dla was urządzenie oszczędzające energię, a dokładniej Tesla Saver ECO – https://teslasavereco.pl. To niesamowite urządzenie oszczędza energię natychmiast po podłączeniu do sieci.