Sztabka złota – dowiedz się dlaczego warto!

Jeśli chcesz zainwestować w fizyczne złoto po najniższej możliwej cenie, nie ma lepszego wyboru niż sztabki złota. Monety mogą być bardziej atrakcyjne, ale cała produkcja i opakowanie ma swoją cenę. Z drugiej strony złote sztabki są nieodłączną częścią branży, którą kupują i przechowują wszyscy, od przeciętnych inwestorów po banki centralne. Innymi słowy, nie możesz przegrać kupując sztabki złota – pod warunkiem, że zastosujesz poniższe wskazówki, którymi chcemy się z Tobą podzielić.

Jeśli kupisz fizyczne złoto, możesz trzymać je w ręku, coś, czego nie możesz zrobić z większością innych inwestycji. Prawdziwe złoto nie może zostać zniszczone przez ogień, wodę, a nawet czas. Złoto jest namacalne, skończone i wysoce płynne. Złoto jest łatwo wymienialne na gotówkę i może „iść” z tobą wszędzie. Fizyczne złoto jest jedną z najbardziej idealnych form do długoterminowego zachowania bogactwa – sam zobacz na https://numimarket.pl/kategoria/zlote-sztabki_23/1. Jest to również idealne rozwiązanie dla twoich spadkobierców, ponieważ przetrwa każdą walutę, z której mogą korzystać w przyszłości.

Zalety kupowania sztabek złota

Głównym powodem, dla którego inwestorzy wybierają sztabkę złota, jest to, że jest tańsza niż złota moneta. Składki są niższe, ponieważ monety mają bardziej skomplikowaną konstrukcję, a tym samym większe koszty pracy i obróbki. Monety mogą być ładniejsze, ale za to zapłacisz dodatkowo. Inną zaletą sztabek złota jest to, że łatwiej je przechowywać. Sztabka złota zajmuje mniej miejsca niż ta sama liczba monet. W rzeczywistości sztabki były pierwotnie zaprojektowane specjalnie dla łatwości przechowywania.

Kupowanie sztabek złota nie zagraża żadnej z podstawowych zalet złota: są przenośne, prywatne, płynne i będą trwać wiecznie.

Sztabka złota – wybierz najlepszy rozmiar

Jedną z pierwszych decyzji, które musisz podjąć przy zakupie sztabek złota, jest rozmiar sztabki. Sztabki złota występują w różnych rozmiarach i wagach. Są tak małe jak jeden gram (czasami nazywane opłatkami, ponieważ są tak cienkie) i tak duże jak kilka kilogramów. Te większe rozmiary kupują banki centralne, giełdy i fundusze. Ogólnie rzecz biorąc, im większa sztabka, tym mniejsza premia. Ale to nie znaczy, że powinieneś kupić najcięższą, na jaką Cię stać. Wręcz przeciwnie, w rzeczywistości…

Duże złote sztabki nie oferują podzielności na mniejsze. Kiedy sprzedajesz dużą sztabkę, likwidujesz sporą inwestycję. Bardziej praktyczne jest sprzedawanie wielu mniejszych, aby wymienić dokładną ilość złota na dokładną kwotę waluty, której potrzebujesz. Jeśli masz mniejsze sztabki, masz większą pulę klientów.

Jest też mniejsze ryzyko podrabiania. Fałszerze wolą duże sztabki, ponieważ są warte dużo więcej. Tracisz te zalety, kiedy kupujesz największą sztabkę, jaką tylko możesz. Inwestorzy o wysokiej wartości netto mogliby kupić dużą sztabkę, pod warunkiem, że mają także kilka sztabek denominowanych w mniejszych wagach. Z drugiej strony mniejsze sztabki złota są bardziej przystępne.

Konsultacja merytoryczna artykułu: numimarket.